Girgin’den Demeç Gazetesi ve Maden-İş’e ziyaret

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Süleyman Girgin, Demeç Gazetesi ve Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret etti.

Girgin’den Demeç Gazetesi ve Maden-İş’e ziyaret
Yaklaşık 11 yıl Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanlığı görevini yürüttükten sonra siyasete atılan ve 24 Haziran’da yapılacak Milletvekili Seçimleri’nde CHP’den Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Süleyman Girgin, ziyaretlerini sürdürüyor.

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Yatağan’a gelen Girgin, Demeç Gazetesi ve Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret etti.

Girgin’i Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ve Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan karşıladı.

Girgin kimdir?

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde 1962 yılında dünyaya geldim.  1986 yılında sınavlara girerek Yeniköy Linyit İşletmesinde maden işçisi olarak işe başladım. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim. 2017-2018 öğretim yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde yüksek lisans okudum. 1999 yılında yönetim kurulu üyeliğine seçildiğim Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’nde beş yıl boyunca şube sekreteri olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Şube Başkanı oldum. Aynı zamanda 2006 yılından itibaren 7 yıl Türk-İş Muğla Temsilciliği’ni yürüttüm. 2015 yılında Sendika Başkanlığı görevimden istifa ettim ve akabinde partime hizmet için işyerimden emekliye ayrıldım. Yapılan önseçim sonucunda altıncı sıra Muğla milletvekili adayı olarak 2015 Haziran ve Kasım genel seçimlerinde örgütümle beraber çalıştım.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER