Gündemdeki isim Yatağan’da konuştu: “Vatandaşın derdiyle de böyle uğraşsınlar”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Aldan, “AK Parti benimle uğraşmayı bırakıp vatandaşın derdiyle de böyle uğraşsın” dedi.

Gündemdeki isim Yatağan’da konuştu: “Vatandaşın derdiyle de böyle uğraşsınlar”
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, partisinin Yatağan başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kemal Özler ve partililerce karşılanan Aldan, gazetecilere kendisine yöneltilen eleştiriler ve gündeme dair açıklama yaptı.

Aldan, katıldığı bir radyo programındaki açıklamalarının bilinçli olarak çarpıtıldığını ve bunun üzerinden mensubu olduğu partiye de ağır ithamlarda bulunduklarını vurguladı.

Bugüne kadar 15 Temmuz şehitleri, gazileri ve mağdurlarına olumsuz tek bir sözü bulunmadığını kaydeden Aldan, “Benim için ‘Türk milletine hakaret etti’ diyorlar. Türk milletine hakaret etmek ne benim ne de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi birinin haddidir. Ben yol yordam bilen bir insanım. Ben hem mafyayla hem de PKK’yla uzun yıllar mücadele ettim. Çoğu zaman da ölüm tehlikesi atlattım. 2001’den bu yana devlet tarafından korunan bir kişiyim. Bu anlamda benim üzerimden bir algı operasyonu yaratmaya çalışan AK Parti yanılır” dedi.

“Ben de konuşursam onları çok üzerim”

Aldan, AK Partililerin gündemdeki önemli konuları konuşmak yerine gündemi değiştirmeye çalıştığına işaret ederek, “ AK Parti benimle uğraşmayı bırakıp vatandaşın derdiyle de böyle uğraşsın. AK Parti’nin yerel yöneticileri ve milletvekillerine bir lafım var. Burada turizm, işsizlik, Göcek Tüneli gibi bir sürü sorun var. Bana laf yetiştireceklerine vatandaşın derdine çare olmaya çaba göstersinler. Hem milletvekili arkadaşımız, hem de önümüzdeki dönem milletvekili olabilmek için heveslenenler, benim üzerimden siyaset yapmaya kalkmasınlar. Başkasını kötülemekle, kendileri iyi olmaz. Biz aynı mahallenin insanlarıyız. Herkes birbirinin ne olduğunu biliyor. Beni bu polemiğin içerisine daha fazla sokmasınlar, ben onları karşıma muhatap alıp polemik konusu yapmak istemem. Ben onlara saygı duymak isterim, onlardan da bu saygıyı bekliyorum. Ama ben de konuşursam onları çok üzerim.

“OHAL’i 2018’de kaldırmamız lazım”

2018 yılının Türkiye için bir kader yılı olacağının altını çizen Aldan, şunları söyledi:

“En büyük derdimiz olağan üstü haldir. OHAL, özellikle muhalefete çok önemli sıkıntılar yaratıyor. Zaten 2010’daki referandumdan bu yana, yargının iktidar tarafından ve onun o zaman kan kardeşi olan FETÖ tarafından ele geçirildiği andan itibaren Türkiye’de fiili olarak OHAL vardı. Ama şuan ki OHAL, muhalefetiyle iktidarıyla toplumdaki herkesin canını yakmaya başladı. OHAL’i 2018’de kaldırmamız lazım. OHAL, 2018’de kalkarsa Türkiye’nin demokrasisi ve özgürlüğü anlamında çok önemli adım atmış olacağız. OHAL devam edecekse, Türkiye’nin geçmişindeki hiçbir OHAL kalkmamış, giderek daha otoriter yapılara gitmiş demektir. Ben iktidardan örnek bir davranış bekliyorum

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68