Gürsel Tekin ve CHP heyeti, güreş alanını terk etti

Yatağan Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaşadığı polemiğin ardından güreş alanından ayrıldı.

 Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 15.si düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaşadığı polemiğin ardından güreş alanından ayrıldı.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün ardından konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AK Parti Muğla İl Kongresi’ne katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP hakkındaki yorumlarına tepki gösterdi.

Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın cumhuriyetin bekçileri olduğunu fakat AK Partililerin cumhuriyet değerleriyle hesap görmeye çalıştığını savunan Tekin, cumhuriyetle olan tüm hesap sorma girişimlerini bozacaklarını belirterek, “Aydın ve Muğlalılar demokrasiye ihtilaller yaparak sahip çıktılar. Sayın Başbakanın bunu bilmesi lazım. Sayın Başbakan gerekirse ana muhalefetten de hesap sorarız demiş. Bu ne sizin haddinizedir ne de sizin anlayışınızın haddidir. Hiç kimse CHP'den hesap soracak iradeye sahip değildir” şeklinde konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek ise, deve güreşi gibi sosyal ve kültürel etkinliklerde, siyaset konuşulmaması gerektiğine vurgu yaparak Tekin’i eleştirdi.

Çiçek, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Şenliklerin siyasi alana taşınması hoş değil. Burası her tür düşüncenin, her yerden gelen vatandaşlarımızın bulunduğu bir yer. Bu nedenle biz de burada diyoruz ki, Türkiye'nin Muğla'sı her yerde birdir. Böyle şenliklerimizin siyasi bir alana taşınması hiç bir zaman yerinde değildir diyorum.”

Gürsel Tekin ve beraberindeki CHP heyeti, Vali Çiçek’in konuşmasının ardından, şenliklerin yapıldığı alandan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan korkmaz
ihsan korkmaz - 8 yıl Önce

Dogru konuş muş lar helal olsuun valimize :-):-)

SIRADAKİ HABER

banner68