İktidarın seçim vaatlerini eleştirdi

Saadet Partisi (SP) Muğla Milletvekili İlhan Özler yaptığı açıklama ile iktidarın seçim vaatlerini eleştirdi. Özler; “AKP tek başına iktidarı kaybedince birden bire emekliye ikramiyeden, asgari Ücretliye 1300 TL maaştan bahsetmeye başladı” dedi.

İktidarın seçim vaatlerini eleştirdi
 SP Muğla Milletvekili Adayı İlhan Özler AK Parti’nin geçtiğimiz seçimlerde muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirmesine karşın, 1 Kasım seçimleri için kendilerinin de aynı vaatleri açıkladığını belirterek iktidarı eleştirdi. Özler, AK Parti iktidarının 13 yıldır vaatlerini yerine getirebileceği halde yapılmadığını belirterek; “13 yıl boyunca işçiye, emekliye, memura %3 veya 4 zam veren iktidar iktidarı kaybedince ağız değiştirdi. Bir önceki seçimde "ONLAR KONUŞUR, AKP YAPAR” sloganı ile seçime giren AKP tek başına iktidarı kaybedince birden bire emekliye ikramiyeden, asgari ücretliye 1300 TL maaştan bahsetmeye başladı. Muhalefete bol keseden vaat vermekle suçlamada bulunan iktidar şimdi aynı söylemleri kendisi konuşarak seçime giriyor.

Biz Saadet Partisi olarak bundan önceki senelerde de emekliye iki maaş tutarında ikramiye ve asgari ücretliden vergi almadan 1500 TL ücret sözü vermiştik. Bundan önceki Erbakan iktidarında işçinin, memurun, dar gelirlinin, çiftçinin yüzünü güldürmüştük yine aynı hizmetlere devam etmek istiyoruz. Çünkü bu seçimde baraj yok anayasanın 148. Maddesinin 3. bendine göre seçim sonucunda vekil seçilecek çoğunluğun oyunu alan vekil adayları Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak vekilliklerini tescil ettirebileceklerdir. Bu nedenle Saadet Partisi’ne oy veren kardeşlerimizin hiç bir oyu boşa gitmeyecektir. Tüm Muğlalı kardeşlerimin Muğlamıza hizmet edebilmem için oylarına talibim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68