İl Genel Meclisi Eski Başkanı, belediye başkan aday adaylığını açıkladı

Muğla Genel Meclisi Eski Başkanı Cemal Gürpınar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Burak Alper Kuş
İl Genel Meclisi Eski Başkanı, belediye başkan aday adaylığını açıkladı

Muğla Genel Meclisi Eski Başkanı Cemal Gürpınar, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Gürpınar, burada yaptığı açıklamada, yaşamı boyunca siyasetin içerisinde olduğunu belirterek, “Siyaset bir hobi değildir. Bütün bir ömür boylu boyunca verdiğim kutsal bir mücadeledir. Toplumun çıkarlarını savunma mücadelesidir. Bu nedenle siyaseti küçümsemek kimsenin hakkı değildir. İyi yetişmiş güze insanlar siyasete girmezse o toplum kötü yönetilmeyi hak etmiş demektir. Bir ise bir arada kardeşçe yaşamak ve vatandaşlara hizmet etmek anlayışıyla bu yola çıktım” dedi.

Yatağan doğumlu Gürpınar, Yatağan Lisesi’nde ilk dersi veren öğretmendir. Gürpınar, daha sonra bu okulun müdürlüğünü de yürütmüştür. Ayrıca TÖB-DER’in de iki dönem başkanlığını yapmış, Yatağan’a ilk özel dershaneyi açmıştır.

CHP ilçe kongre, il kongre ve kurultay delegeliği görevlerinde bulunan Gürpınar, Atatürkçü Düşünce Derneği kurultay delegeliği, üç dönem CHP Yatağan Başkanlığı, iki dönem CHP Muğla yöneticiliği ve il sekreterliği, 2009 yerel yönetim seçimlerinde Yatağan’dan il genel meclisi üyeliği ve Muğla Genel Meclisi Başkanlığı, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş, bu dönemlerde Avrupa Birliği ülkelerine yerel yönetim temsilcileri olarak çok sayıda resmi ziyarette bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56