Işık ve Arslan omuz omuza!

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti. Arslan, seçim süresince Işık’tan destek isterken, Işık da üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını söyledi.

Burak Alper Kuş
Işık ve Arslan omuz omuza!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Halil Arslan, beraberinde İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililerle CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti.

Arslan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, düzeyli bir aday adaylığı süreci geçirdiklerini belirterek, “Haşmet başkan bizim başkanımızdır. 20 yıl boyunca Yatağanımıza hizmet etmiştir. Bu zamana kadar Yatağan’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. 4 dönem belediye başkanı olmak büyük bir maharettir. Kendisinin bu tecrübelerinden bundan sonraki süreçte faydalanmak istiyoruz. Kendisinin adayın belirli olmasının ardından partisinin arkasında durması Yatağan’daki parti kültürünün bir göstergesidir. Adaylığımın açıklanmasının ardından beni desteklediğini belirtmesi benim için gurur vericidir. Bu yüzden kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Işık ise, şöyle konuştu:

“Belediyeye 1974’te memur olarak adım attım. O zaman başkan olacağım diye bir idealim vardı ve bu hayalimi yerine getirdim. Artık başkanlık defterini kapatıyorum. Yatağan Belediyesi meyve veren bir ağaçtır ve bu ağacı bu yüzden taşlıyorlar. Birbirimizi kötüleyerek bir yere varamayız. Ben de üzerime düşeni yapıyorum ve partimin adayını destekliyorum. Biz ailecek CHP’liyiz ve partimizin takdirinin arkasındayız. Makamımı 1 Nisan günü CHP’nin adayına teslim etmek istiyorum. Belediye personelinin her biri benim evladım ve kardeşim gibidir. Kendilerini bundan sonra Halil Arslan’a emanet ediyorum.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER