banner80

İsmail Topal Aza Adaylarını ve Projelerini Açıkladı

Akyol Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Topal, İhtiyar Heyeti Aza adayları ile seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi amaçladığı projeleri açıkladı.

İsmail Topal Aza Adaylarını ve Projelerini Açıkladı
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’ne sayılı günler kala seçim çalışmalarını sürdüren Akyol Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Topal, İhtiyar Heyeti Aza adaylarını belirledi. Topal’ın aza adayları şu isimlerden oluşuyor: Ev Hanımı Sevgi Uslu, Kahveci Cemil Çoban, Mehmet Karadağ (Öznur Çorba Salonu), Bedri Topçu (Kardelen Fotoğrafçılık), Kemal Çavuş (Kuzuoğlu Ekmek Fabrikası Satış Elemanı), Feyzullah Çoban (GELİ Personeli), Seray Çıldır (Stüdyo Seray), Emekli Vahim Karadağ.

 

Eski muhtarlardan Eşref Topal’ın oğlu olduğunu belirten Topal; “Emekliyim, evliyim ve 2 çocuk babasıyım. 1964 Yatağan doğumluyum. Dere Mahallesi eski muhtarlarından Merhum kireççi Eşref Topal’ın oğluyum. Babam Dere Mahallesi’nde 1972-1997 yılları arasında 5 dönem muhtarlık yaptı” dedi.

Hizmetleriyle anılmak istediğini söyleyen Topal; “Muhtarlık bizim işimiz, muhtar olmak için değil hizmet için adayım. Muhtarın partisi olmaz, muhtarın partisi halktır. Akyol Mahallesi’ne muhtar olarak seçilirsem ismim muhtarlık bürosunda tabelada asılı kalmayacak. Hizmetlerimle anılmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Akyol Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Topal’ın 10 maddeden oluşan projeleri ise şu şekilde:

1 – Öncelik halkımla barışık olacağım, halkımın iyi gününde kötü gününde, özel günleri, düğün, sünnet, hastalıkta, sağlıkta cenazelerini, acılarını paylaşıp dertlerine ortak olacağım.

2 – Akyol Mahallesi’nin isim listesini çıkarıp halkımızın özel günlerinde iletişim kurmalarını sağlayacağım.

3 – Akyol Mahallesi sınırları içerisinde ne kadar boş daire varsa liste oluşturup kiralık ev arayanlara ve evini kiraya vereceklere yardımcı olacağım.

4 – Akyol Mahallesi’nde yardıma muhtaç fakir aileleri tespit edip sosyal yardımlaşmadan maddi ve manevi yardım almalarını sağlayacağım.

5 – Hasta, yatalak, kimsesizleri tespit edip mülki idari amiri aracılığıyla kendilerine yardımcı olacağım.

6 – Halkımızın yol, kaldırım ve temizlik konularında aksaklıkları bildirmeleri durumunda Belediye Başkanlığı ile halkımız arasında köprü görevi üstleneceğim.

7 – Mahallemiz içerisinde bulunan derenin temiz olmasını sağlayacağım.

8 – Park ve bahçelerin yeşillendirilmesi değişik türlerde ağaç dikilmesini, çocuk oyun alanlarının oluşturulmasını, buralara jimnastik aletleri ve banklar konulmasını sağlayacağım.

9 – Cadde üzerindeki kaldırımlara, yayalara engel olmayacak şekilde değişik türlerde ağaç dikilmesini ve kaldırımlara bank konulmasını sağlayacağım.

10 – Mahallelimizin kamu kurumları ile resmi yazışmaları olursa isteyene bu yönde yardımcı olacağım.

 

 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68