18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

İYİ Parti Kavaklıdere, “Akkalı ile devam” dedi

İYİ Parti Kavaklıdere Başkanlığı’nın birinci olağan kongresinde, genel merkez tarafından atanan mevcut İlçe Başkanı Levent Akkalı, delegelerin oylarıyla seçilen ilçe başkanı oldu.

13 Şubat 2018 Salı 08:53
Bu haber 1213 kez okundu
İYİ Parti Kavaklıdere, “Akkalı ile devam” dedi

Kısa bir süre önce kurulan İYİ Parti’nin Kavaklıdere teşkilatlanmasının tamamlanmasıyla kongresi gerçekleştirildi.

Partinin genel merkezi tarafından atanan İlçe Başkanı Levent Akkalı’nın yeniden aday olduğu kongre, Club Adas Otel’de gerçekleştirildi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, çevre ilçelerin ilçe başkan ve temsilcileri ile partililerin katıldığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Oy kullanma işleminden önce konuşan İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Metin Ergun, Türkiye’nin zor dönemlerden geçtiğini ve kurtuluşunun İYİ Parti’de olduğunu ileri sürdü.

Ergun, İYİ Parti’nin, insanları cumhuriyetin kuruluş felsefesinde buluşturma ve milletimizin değerleriyle bütünleştirme hareketi olduğunun altını çizerek, “Türkiye çok zayıfladı. Söylenenin tam aksine çok zor bir dönemdeyiz. Cumhuriyet, kurulduğu günden bu yana en zayıf dönemini yaşıyor. Türkiye, ekonomi ve üretimden koptu. Cumhuriyet tarihi boyunca ne edindiysek hepsini sattılar. Bir ülke borç batağındaysa, varlıkları kelepir fiyatına satılır” dedi.

Ergun, İYİ Parti’nin iktidara gelmesiyle Türkiye’nin yeniden üreten bir ülke haline geleceğini ileri sürerek, şöyle konuştu:

“Savrulan bir Türkiye’yi tekrar toplamak için bir araya geldik. İnsanlar bize, ‘Allah rızası için yanınıza gelenlerin siyasi geçmişine bakmayın, o konuda kör olun’ dediler. ‘Geçmişte hangi siyasi partiyi destekliyorsa desteklesinler, bugün cumhuriyetin kazanımlarında bir araya geliyorsa ve Türk bayrağı altında yaşamaktan memnunsalar, her insana kapınızı açın’ dediler. İşte İYİ Parti böyle bir partidir. İYİ Parti, herkesin evi. Herkes burada ev sahibidir.”

İlçe Başkan Adayı Akkalı ise, iktidarın aldığı kararların Türkiye’yi ekonomik, sosyal ve güvenlik açısından olumsuz etkilediğini iddia etti.

İYİ Parti’nin kısa süre içerisinde vatandaş nezdinde kurtarıcı olarak görüldüğünü kaydeden Akkalı, “İYİ Parti, işte bu olumsuz havanın dağıtılıp daha iyi bir gelecek isteyen, tek adamlığa doğru giden sisteme ‘dur’ diyebilmek için iktidara layık bir seçenek daha görmek isteyen Türk milletinin talepleri doğrultusunda sadece ve sadece milletimizden emir alarak ülkenin her ferdine hizmet etmek için yine bu milletin çocukları tarafından kurulmuştur. Bilinmesi gereken ilk ve en önemli gerçek; her söylemi, her yöneticisi ve her üyesiyle İYİ Parti yüzde yüz yerlidir ve sözde değil özde milli bir oluşumdur” diye konuştu.

İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ da bir konuşma yaparak kongrenin İYİ Parti’ye, Kavaklıdere’ye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçilirken, oylama sonrasında Levent Akkalı başkanlığındaki İYİ Parti Kavaklıdere Başkanlığı’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Mustafa Şahan, Yasin Gürler, Seyfi Ünal, Sultan Soy, Tuncay Adalı, Ali Alper, İsmail Sartan, Soner Ünal, İsmail Zor, Abdullah Çizme, Fatma Dülger, Ayhan Coşkun, Ümit Yolcu, Ülkü Kayar, Sevda Hafize Gültekin, Okan Gider, Bahtiyar Cura, Özkan Köroğlu, Nihat Demirtaş, Mustafa Siner.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV