İYİ Parti Yatağan, tanışma toplantısı gerçekleştirdi

Teşkilatlanmasını tamamlayan İYİ Parti Yatağan Başkanlığı, tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

İYİ Parti Yatağan, tanışma toplantısı gerçekleştirdi

Muğla genelinde olduğu gibi Yatağan ilçesinde de teşkilatlanmasını tamamlayan İYİ Parti, tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

 İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve İlçe Başkanı Oktay Yönter ile partililerin katıldığı toplantıda, partililer birbirleriyle tanışma fırsatı yakaladı.

Toplantıyla ilgili gazetecilere açıklama yapan İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Metin Ergun, kurdukları yeni partinin Yatağan teşkilatının düzenlediği toplantıya katıldığından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Ergun, Türkiye’nin kurtuluşunun İYİ Parti’den geçtiğine vurgu yaparak, “İYİ Parti’yi milletimiz kurdu. Geçmişte hangi siyasi partide olursa olsun, hangi siyasi görüşte olursa olsun, her gruptan vatandaşımız bünyemizde var. Bu manada adeta Türk sosyal ve siyasi yapısının özeti niteliğindeyiz” dedi.

Vatandaşlarla bir araya gelerek parti politikalarını anlattıklarını kaydeden Ergun, “Temel amacımız, cumhuriyetin kuruluş felsefesi, değerleri ve kazanımlarıyla, milletin değerlerini bütünleştirmektir. Türkiye’yi yeniden üreten, bireysel bağımsızlığın olduğu, adaletin tesis edildiği bir ülke haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ise, 22 Kasım’da il başkanı olarak atandığını ve o günden bu yana teşkilatlanmayla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tüm ilçelerde ilçe başkanları ve ilçe yönetimlerinin belirlenmesiyle teşkilatlanma çalışmalarının bittiğini kaydeden Şekerdağ, “Artık Muğla siyasetinde İYİ Parti de vardır. Önce vatanım, milletim, ‘geleceğim ve çocuklarım için kaygı duyuyorum’ diyen  herkesi, annelerimizi ve gençlerimizi partimize davet ediyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56