İYİ Parti’den kurultay açıklaması

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, hafta sonunda partisinin gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Kurultay ile ilgili olarak açıklama yaptı. İncilay Şekerdağ gezgin açıklamasında, “İYİ Parti olarak henüz 2 yılını doldurmayan bir partiyiz. Bizler, haksızlık karşısında susmayan, ülkesi, milleti ve geleceği için kaygılanan, Genel Başkanımız, Sayın Meral Akşener’e inanmış, güvenmiş kişileriz” dedi.

İYİ Parti’den kurultay açıklaması

İYİ Parti’den kurultay açıklaması İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, hafta sonunda partisinin gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Kurultay ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Bugün Türkiye’nin bir değişim umudu var ise bununda İYİ Partimiz sayesinde olduğunu kaydeden İncilay Şekerdağ Gezgin, “Cesaret bulaşıcıdır. Bizler korku duvarlarını yıktık, bizler sönen umutları yeniden alevlendirdik. Sayın Genel Başkanımız liderliğinde İYİ Partimiz olarak umudun mimarlarıyız. Henüz 2 yılını bile doldurmayan bir Parti olarak, 3 Ağustos Cumartesi günü 4. Olağanüstü Kurultayımızı demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirdik. Demokrasi şöleni yaşadığımız, ‘bugün geleceğin ilk günü’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz kurultayımızla, 80 kişilik Genel İdare Kurulunu 50 kişiye indirdik, merkeze oturan parti yapılanması ile Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluş ilkelerine bağlı, milli bir duruş ve yerli bir bakış ile ekonomi, teknoloji, eğitim, tarım ve hayvancılık alanlarındaki çözümlerimiz sayesinde ülkemizi girdiği darboğazdan çıkaracağız ve Türkiye’yi 21. YY’ da hakkettiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağız” dedi.

İncilay Şekerdağ Gezgin açıklamasına şöyle devam etti:

“4. Olağanüstü Kurultayımızda delegenin teveccühü ile seçilen Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.  7 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilen GİK toplantısında, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdirleriyle başkanlık divanımızın atamaları da yapılmış olup; Yerel Yönetimler Başkanı olarak atanan Muğla Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Metin Ergun başta olmak üzere Başkanlık Divanına atanan Başkanlarımızı ve Merkez Disiplin Kuruluna seçilen Muğla Milletvekili adayımız Sayın Av. Koray Hayvacı’ yı tebrik ediyor, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı işlere imza atmalarını temenni ediyorum.  25 Ekim 2017 de; Türkiye iyi olacak şiarıyla çıktığımız yolda, artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyoruz ve olmadığını da 24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde, 31 Mart Yerel seçimlerinde ve yenilenen 23 Haziran İstanbul seçim sonuçları da göstermiştir. Milletimiz olan bitenin farkında. Türkiye 17 yıllık kabustan uyanıyor.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER