İYİ Partili Cinaz: “Erdoğan, karşısında Akşener’i görmek istemiyor”

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Peyami Cinaz, Demeç Gazetesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette adaylığı ve parti gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Cinaz, hükümete yakın medyanın Muharrem İnce’yi ön plana çıkardığını ileri sürerek, Erdoğan’ın Meral Akşener’in karşısına çıkmasından endişelendiğini iddia etti.

İYİ Partili Cinaz: “Erdoğan, karşısında Akşener’i görmek istemiyor”
İYİ Parti’nin Yatağanlı Muğla Milletvekili Adayı Peyami Cinaz, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Yatağan’da Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Gazete İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu’yla bir araya gelen Cinaz, adaylığı ve parti gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Cinaz, partisinin kendisini dördüncü sıradan aday göstermesine rağmen birinci sıradaki aday gibi çalıştığını belirterek, önemli olanın partisinin önce Muğla’da sonrasında ise ülke genelinde başarılı olması olduğunu söyledi.

Önceki seçimde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olduğunu anımsatan Cinaz, “Bunların erken seçime gitmelerinin bana göre iki nedeni vardı. Birincisi ekonomik bozulmanın hızla devam edeceği ve bir an önce bu bozulmanın daha da derinleşmeden seçime gitmek. İkincisi ise her ay artan İYİ Parti oyları ve Meral Akşener’in hızla yükselen oylarının önüne geçmektir. Medya, Meral Akşener’den bahsetmiyor, Recep Tayyip Erdoğan ağzına almıyor. Bunlar bir korkunun göstergesi. İnsan yeni kurulan bir partiden neden korkar. Eğer son tura kalırsa ve bu son turda eğer Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında Meral Akşener olursa ben çok rahatlıkla AK Parti’den de ve Recep Tayyip Erdoğan’a verilen oylardan Meral Hanım’a geleceğine inanıyorum. Farklı bir olay olur da Meral Akşener haricinde biri gelirse yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olur” diye konuştu.

Cinaz, hükümete yakın medyanın sürekli olarak Muharrem İnce’ye yer verdiğini fakat Meral Akşener’in hiçbir açıklamasını ve toplantısını yayınlamadığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

“Medya Meral Akşener’den bahsetmiyor Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında bir tane aday varmış gibi gösteriyor.  Muharrem İnce. Bütün haberlere bakın. Aydın Doğan’ın televizyon kanalları satıldıktan sonra Meral Akşener’e hiç yer verilmiyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi aday olduğu gibi karşı tarafın adaylarını da kendi belirleyeme çalışıyor. Yani halka karşı diyor ki ‘ben Muharrem İnce’yle yarışıyorum. Benim karşı adayım Muharrem İnce’dir.’ Halka şablon gösteriyor, halka karşı yönlendirme yapıyor. Meral Hanım, ‘Recep Tayyip Erdoğan karşısında kimi aday görmek istemez’ diye bir soru soruyor. Bu sorunun cevabını da halka sorsun. Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı son turunda karşısında görmek istemediği aday Meral Akşener’dir. Şuanda bile karşısında görmek istemiyor, adını bile anmıyor. Siz nasıl yüzde 20’lerde olan bir partinin başkanını görmek istemezsiniz. Düne kadar Selahattin Demirtaş’ı bile karşınızda aday olarak görüyordunuz. Ama şuan Akşener’i yok sayıyorsunuz.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56