Kendisini eleştiren AK Parti İl Başkanı’na saklaması için mektup yazdı

Cumhuriyet Halk Parti Muğla Başkanı Mürsel Alban, sürekli kendisine eleştirilerde bulunan AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete’ye açık mektup yazdı. Alban, Mete’nin bu mektubu saklamasını istedi.

Kendisini eleştiren AK Parti İl Başkanı’na saklaması için mektup yazdı
 Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Başkanı Mürsel Alban, basında ve kamuoyunda kendisini eleştiren AK Partili mevkidaşı Kadem Mete’ye açık mektup yazdı.

Mete’nin eleştirilerine cevap vermek yerine ona bir mektup yazmayı daha doğru bulduğunu ve bu mektubu okuduktan sonra Mete’nin söylediklerine pişman olacağına inandığını söyledi.

Alban’ın Mete’ye yazdığı açık mektupta şu ifadelere yer verildi:
“Sevgili Mete, basında benim sözlerime verdiğin yanıtlarda kuruluş ve ilkeleri gereği doğrunun, çağdaşlığın, adaletin yanında olan hani bir ara ‘Cumhuriyet kurulurken bu millet hiçbir bedel ödememiştir’ diye zırvalayarak atalarının kemiklerini sızlattığın cumhuriyetin, halkın partisine desteksiz suçlamalarda bulunmuşsun. Ülkemizde 15 yıldır iktidarda olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün kazanımlarını sata sata bitiremeyen, dünyanın en pahalı benzinini kullandıran, ülkemizi samanı bile ithal eder hale getiren, oyları düşmeye başladı mı açılım yapan bir partinin il başkanısın.

Açılım demişken terör örgütü ile Oslo'da aynı masaya oturan, terör örgütü ele başına sayın diyen, Habur'da terör örgütü üyelerinin ayağına bu ülkenin değerli hakimlerini gönderen, Başkentimize Ankara'ya sözde paçavra bayraklarını asmalarına göz yuman bir partinin de il başkanısın.

Beraber yürüdük biz bu yollarda, bu hasret bitsin gel sözlerinizle senelerce beslediğiniz, büyüttüğünüz başka bir terör örgütünden de başka bir mektupta bahsederiz sevgili Mete. Bu mektubu güzel bir yerde saklamanı öneririm. Çünkü bu anlayış ve politikalarla sizi terör örgütleri, Barzaniler aldatmaya, kandırmaya, yanıltmaya devam edecekler sizler de yaşadığınız şehirlere, ülkemize ihanet etmeye devam edeceksiniz. Oysa Kadem bir ara doğruyu görüp hep yasaklamaya çalıştığınız, eğitim müfredatından bile çıkardığınız bu ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için savaşlar veren, devrimleri ile bizlerin yolunu aydınlatmaya devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e de sahip çıktınız. Oylarınız düştüğü için değil, her zaman Atatürk'ün ilke ve devrimlerine sahip çıkıp güzel ülkemizi birlik ve beraberlik içerisinde yönetebilirdiniz. Sevgili Mete mektubuma cevap yazmak istersen adres olarak CHP Muğla yazman yeterli, çünkü Muğla'da Halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Her adres bizi gösterir.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56