Kızıldağ, yeniden kadın kollarına aday

CHP Yatağan Kadın Kolları Başkanı Ulviye Kızıldağ, kadın kollarının 27 Şubat tarihinde gerçekleştireceği kongrede yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Kızıldağ, yeniden kadın kollarına aday

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Ulviye Kızıldağ, yaptığı basın açıklamasıyla, partisinin kadın kollarının 27 Şubat Perşembe günü parti binasında gerçekleştireceği kongrede, yeniden aday olduğunu açıkladı.

Emekli olduğu günden bu yana partinin üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunan ve 2 yıldır da kadın kolları başkanlığı görevini yürüten Kızıldağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Atatürk’ün bize verdiği seçme ve seçilme hakkı ile ülkemizin geleceğinde biz kadınların çok büyük rolü olduğunun inancındayım. Cumhuriyet Halk Partisi sevgisini ve parti disiplinini babamdan aldım. Bulunduğum görevde özveriyle çalışmayı yine babamdan öğrendim.

Emekli olduğum 2002 yılında hemen partime üye oldum. 18 yıldır partide aktif çalışmaktayım. İl delegesi, ilçe delegesi görevlerinde bulundum. 2 yıldır da Yatağan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bir dönem yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Kadın Kolu Başkanlık sürecinde iki seçim geçirdim. İlçe yönetimi ve Kadın Kolu yönetimi ile dağ, taş, soğuk, sıcak demeden merkez ve tüm mahalleleri, bir gün bile görevimin başından ayrılmadan gezdim.

Ben değil, biz olarak tek bir projemiz var, o da kadının üretkenliği, gücü ve kararlılığı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasıdır. Bu kararlılığı kendimde buluyor, tecrübeme ve enerjime güveniyorum. Bu nedenle onurlu bir görev olan Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Kadın Kolu Başkanlığı’na adayım. Bu gün 17 Şubat Türk Medeni Kanunu’nun kabulünün 94. Yılı. Böyle anlamlı bir günde adaylığımı açıklamaktan ayrıca çok mutluyum.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bu yasa ile tüm Anadolu Kadınlarının özgür, eşit ve saygın bireyler olarak evinde, sokakta, çalışma hayatında, siyasi alanda kısacası hayatın her alanında hak ettiği yeri almasını sağladı. Atamız’a minnet ve şükranlarımı, siz değerli Yatağanlılara, örgütüme, üyelerime, destek veren herkese teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna Arslan
Suna Arslan - 7 ay Önce

Seçim döneminde planlama,organize olma,bütünlük sağlama,parti ahlak ve disiplinine uyarak Yatağan İlçe ve Muğla Büyükşahirde ancak ve yalnız CHP adayları İçin herkesimdeki vatandaşlarımızdan oy istemesine
Görev bölümü yaparak 15-20-25-30 kadınla gündüz 9-10 saat
Akşam da erkek arkadaşlarımızla yine köy köy dolaşarak yapmış olduğumuz seçim çalışmasında birlikte çalışmaktan Onur duyduğum çok kıymetli Kadın Kolları Başkanımızın yeniden aday olması ile ,yarım kalan işlerimizi 4 yıl sonrası milletvekili seçimleri için çalışmamızda bize güç verecektir.Herzaman dediğim gibi#KAZANAN CHP OLSUN
#KAZANAN TÜRKİYE OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68