Korkmaz’dan Saatcı’ya sert cevap

MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, partisi ve partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli hakkında yapılan açıklamalara cevap verdi.

Korkmaz’dan Saatcı’ya sert cevap
Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, partisi ve partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli hakkında yapılan açıklamalara cevap verdi.

Korkmaz, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın partisi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde bazı basın yayın organlarında, görmek istemediğimiz ve sosyal statüsüne hiç yakıştıramadığımız söz ve eylemlerde bulunan bazı şahsiyetlerin talihsiz açıklamalarına şahit oluyoruz. MHP’nin 46 yıllık siyasi geçmişini ve asırlık ülkücülük hukukunu yok sayan bazı kişilerin, Türk siyasi tarihinin adını altın harflerle yazacağı dürüstlük ve doğruluk abidesi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendiye yapmış olduğu hakaretler görmezden gelinemeyecek bir boyuta ulaşmıştır.

En son, Türklük düşmanı, PKK sevici, ‘Öcalan Kürt halkının lideridir’ diyerek safını belli eden, ‘Apo halkın önderidir. Bir elini kaldırması yetiyor’ ifadeleriyle bebek katiline hayranlığını ifade eden, ‘Bu ülkenin yetiştirdiği pırıl pırıl umut veren bir tek siyasetçi var. O da Selahattin Demirtaş’ diyerek PKK’lıları cilalayan, PKK’nın dağ keçisi, sanatçı müsveddelerine yaptığı methiyeler ve misafirperverlikle gündeme gelen ve ismini zikretmekten imtina ettiğimiz ‘eski’ bir belediye başkanımızın sözleri maalesef Türk siyasetinin içine düştüğü ahlaki buhranı bir kez daha gözümüze soktu.

Esasında ülkücü hareket tarihi boyunca gittiği yerin ‘yenisi’ olamayıp hala bu kutlu hareketin ‘müsveddesi’ olmakla pirim yapmaya çalışanlarla muhatap olmuştur. Söyleyecek sözümüz yok. Ancak siyasi hayatı zikzaklarla dolu olan, her siyasi pazarlıkta ismi geçen, ‘ülkücü’ olduğunu söyleyip seçim öncesinde AKP’nin adayına methiyeler düzen, kapalı kapılar ardında ülkücü hareketin içine fitne sokmak için en önde yer alma çabası içerisine giren, kindar ve bir o kadar da narsist kimliği ile tanıdığımız bu şahsiyetin liderimiz Devlet Bahçeli Bey’e yapmış olduğu eleştiri kılıflı hakaretleri aynen iade ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95