Meral Akşener, Yatağanlılara seslendi

Gerçekleştireceği bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Muğla’ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yatağan ilçesinde vatandaşlara seslendi. Akşener, yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin gerçek gündeminin konuşulduğu, o gerçek dertlere çözümlerin oluşturulup onun üzerinden rekabet yapıldığı bir süreci hep birlikte el ele gerçekleştireceğiz inşallah” dedi.

Burak Alper Kuş
Meral Akşener, Yatağanlılara seslendi

Milas ilçesinden Menteşe ilçesine geçerken Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzerinde kendisini karşılayan İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, partililerle ve vatandaşlarla buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kendisiyle fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle mücadele eden partililerle bol bol fotoğraf çektiren Akşener, parti otobüsünden vatandaşlara seslendi.

Akşener, burada yaptığı konuşmada, “20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe gezerek vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerde esnaflarımızla, çiftçilerimizle, işçilerimizle, işsizlerimizle ve emeklilerimizi dinliyoruz. Dertlerini dinliyoruz ve çözüm üretiyoruz. Ben grup konuşmamda, o hafta hangi ilin hangi ilçelerini gezdiysem, sizden ne öğrendiysem onları dile getiriyorum. Milletvekili arkadaşlarımız bunları soru önergesi haline getiriyor ve 5 maaşlı danışmanların çevrelediği ağalara, bizi yönetenlere duyurmaya çalışıyoruz” dedi.

Vatandaşlardan kendilerine destek isteyen Akşener, “Pandemi sürecinde ziyaretlerimiz devam etti. Pandemi sürecinde yaşanan sorunları, talepleri ve tespitlerinizi aldık, onlara çözümler ürettik. Buradan iktidardakileri uyararak sizleri rahatlatmaları için gayret gösterdik. Buradaki amacımız, uzun zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı, çocuklarının geleceğinin konuşulmadığı, çiftçinin primlerinin ödenmediği, esnafın derdine bakılmadığı, sanayicinin ne halde olduğuna göz gezdirilmediği ama bir sistemin ise gerçekten bu ülke kurulduğu günden beri böyle tuhaf gelirlerin olduğu 5-10 ayrı yerden 250’şer bin lira maaş alan insanların olduğu bir dönemi yaşamadık. Böyle sistem zehir zıkkım olsun. Ama bunu değiştirmek elimizde. Seçmene şunu yaptılar, seçmen velinimet olmaktan çıktı. Seçmen kendisine rekabet etmek amaçlı proje ve hizmet üzerinden konuşmanın ortadan kalktığı bir süreçle karşı karşıya kaldı” diye konuştu.

Sık sık konuşması sloganlarla kesilen Akşener, “Benim evimde nasıl davrandığımı sizin merak etmediğini biliyorum, sizin evde nasıl hareket ettiğinizi de ben merak etmiyorum. Ama bir şey yapıldı, o evlerde neler yapıldığını anlamaya çalıştılar. Biz bu oyuna düştük. ‘Ceketimi assam seçilirim’ modeline gittik. Şuculuk buculuk üzerinden yaftalandık. Dolayısıyla dertlerimiz üzerinden konuşmak yerine, problemlere çözüm üretmek yerine o şucu, bu şucu diyerek çok kolay oy aldılar. Eğer benim adım Meral Akşener ise, o oyları ben dahil kimse öyle kolay alamayacak. Çünkü siz velinimetsiniz. Siyasetçiyi zorlayacaksınız, ben size geliyorsam, ağaların tümünü buraya getirteceksiniz ve dirseğini çevireceksiniz. Bu kadar basit. Dolayısıyla Türkiye’nin gerçek gündeminin konuşulduğu, o gerçek dertlere çözümlerin oluşturulup onun üzerinden rekabet yapıldığı bir süreci hep birlikte el ele gerçekleştireceğiz inşallah” dedi.

Akşener, konuşmasının ardından Menteşe ilçesine hareket etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90