17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Mesken Muhtarı’ndan AK Partili Özyer’e yanıt!

Yatağan ilçesine bağlı Mesken Mahallesi’nin Muhtarı Emin Akar, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in mahalleleriyle ilgili “Kavaklıdere’ye bağlanmak istiyorlar” açıklamalarına tepki göstererek, böyle bir girişimde bulunmadıklarını söyledi.

22 Eylül 2017 Cuma 09:19
Bu haber 2628 kez okundu
Mesken Muhtarı’ndan AK Partili Özyer’e yanıt!

 Yatağan ilçesine bağlı Mesken Mahallesi’nin Muhtarı Emin Akar, muhabirimize yaptığı açıklamada, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in partisinin Kavaklıdere ilçesindeki kongresinde yaptığı konuşmayı, yerel gazetelerden öğrendiğini söyledi.

Özyer’in “Bazen Yatağan’dan telefonlar alıyoruz. Bazı mahalleliler, ‘Biz Kavaklıdere’ye bağlanamaz mıyız’ diye bizden yardım istiyorlar. Bazı mahallelerde çalışma başlattılar. Mesela Yukarıyayla ve Mesken mahallelerinden aradılar. Burayı görenler, Kavaklıdere’ye bağlanmak istiyor” açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, Özyer’in mahalleleri hakkında kafa karıştırıcı açıklama yapmasına tepki gösterdi.

Mahalle sakinleri ve muhtarlık olarak Yatağan Belediyesi’nin mahallelerine yaptıkları hizmetlerden memnun olduklarını kaydeden Akar, “Bizim hiç bir zaman Kavaklıdere’ye bağlanmak gibi bir girişimimiz olmadı. Yatağan Belediyesi’nin mahallemize yaptığı hizmetlerden son derece memnunuz. Vatandaşlarımız da bu memnuniyetlerini bize iletiyor. Milletvekili Hasan Özyer'in neye dayanarak böyle bir açıklama yaptığını bilmiyorum ama yaptığı açıklama gerçeği yansıtmıyor. Bu açıklama bizi üzmüştür” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, Kavaklıdere Belediyesi veya hükümetle böyle bir görüşme yapıldığına dair bilgisi olmadığını söyledi.

Mesken Mahallesi Muhtarı’nın açıklamalarına güvendiğini kaydeden Işık, “Mesken Mahallesi zaten sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizden faydalanıyor. Neden Kavaklıdere ilçesine bağlanmak istesinler ki. Ama duyduğuma göre Yukarıyayla Mahallesi Kavaklıdere ilçesine bağlanmak istiyormuş. Kendileri bilir” dedi.

Işık, Yukarıyayla’nın mesafeden dolayı Kavaklıdere’ye bağlanmak istiyor olabileceğini düşündüğünü belirterek, “Yukarıyayla’ya yaptığımız hizmetler saymakla bitmez. Birçok mahalleye yapamadığımız hizmeti Yukarıyayla’ya yaptık. Yoldur, temizlik hizmetidir, çöp konteynerleridir, festivallerdir derken bütün taleplerini yerine getirdik. Düğün yeri için takibimiz sürüyor. Düğün yerini de Muğla Valiliği yapacak” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV