Meslek yüksekokulu açılışı, gerginliği beraberinde getirdi

CHP Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz, açılışı yapılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun açılış töreni sırasında, rektörün üniversiteye katkı sağlayanlar arasında Yatağan Belediye Başkanına ve Yüksekokul Yaptırma Derneği’ne yer vermemesine tepki gösterdi.

Meslek yüksekokulu açılışı, gerginliği beraberinde getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz,  açılışı yapılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun açılış töreni sırasında programın ev sahibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in konuşmasında, üniversitenin yapımında emeği geçen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Yüksekokul Yaptırma Derneği’ne teşekkür etmemesine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Yatağan Meslek Yüksek Okulu bugün gerçekleştirilen bir törenle hizmete açılmıştır. İlçemizin gelişimi yönünden önemli bir role sahip olacak bu okulumuzun Yatağan’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü Yatağan hepimizin. Ancak yapılan törende Meslek Yüksek Okuluna belirli ölçüde yapımına katkı sağlayan Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık’ın ve yapılan bağışlarla okulun yapımına katkı sağlayan Yüksekokul Yaptırma Derneği’nin emek ve çabalarının görmezden gelinerek isimlerinin zikredilmemesi bizleri üzmüştür. Halen daha Meslek Yüksek Okulunun kirası belediyemiz tarafından ödenmektedir. İsimleri zikredilmese de Yatağan halkı bu konuda verilen yoğun çabaların bizzat tanığıdır ve gereken değerlendirmeyi yapacaktır.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68