Mesut Günay, aday adaylığını açıkladı

Yatağan ilçesine esnaflık yapan Mesut Günay, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adayı olmak için aday adaylığını açıkladı.

Mesut Günay, aday adaylığını açıkladı

Yatağan ilçesine esnaflık yapan Mesut Günay, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkan adayı olmak için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Hayatı Yatağan’da geçmiş biri olarak kendini Yatağan ile özdeşleşmiş biri olarak gördüğünü kaydeden Günay, bundan sonraki ömrünü de Yatağan’da geçireceğini söyledi.

Günay, Yatağan’ın kendine has özellikleri olduğunu ve her ne olursa olsun zor günlerde biz bize olduklarını belirterek, “Bu çok önemlidir. Siyaseten ayrı düşsek de, karşı karşıya gelsek de siyaset üstü bir durumdur bu. Örneğin hep beraber omuzlarız bizden biri vefat ettiğinde, beraber paylaşırız acıları ya da beraber seviniriz, eğleniriz düğünlerimizde. ‘Önce insandır’ çünkü bizim için önemli olan. Farklı da düşünsek, farklı da davransak, farklı da yaşasak tahammül ve saygıdır bizi bir arada yaşatan” dedi.

Adaylık sürecinin sonucu ne olursa olsun kazananın Yatağan olmasını dileyen Günay, şöyle konuştu:

“Yatağan insanının tabiatından, insan sevgisinden, hoşgörüsünden bize miras kalan bir anlayıştır. Çağdaş ve modern bir Yatağan yaratma hayaliyle önümüzdeki yerel seçimlerde gençlik kollarından beri mensubu bulunduğum CHP’den aday adayıyım. Genel merkezimizin takdiridir, ben aday olurum ya da olmam ama kazananın önce arkadaşlık, dostluk olmasını temenni ederim. Siyaset ve makamlar geçicidir, dostluklar bakidir.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER