Mete, AK Parti Yatağan Başkanlığı Adaylığı için desteklediği ismi açıkladı!

AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, Yatağan ilçesinde gerçekleşen toplantının ardından 13 Eylül'de gerçekleştirilecek AK Parti Yatağan Kongresi'nde destekleyecekleri ismi Demeç Gazetesi'ne açıkladı.

Mete, AK Parti Yatağan Başkanlığı Adaylığı için desteklediği ismi açıkladı!

AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, Yatağan ilçesinde, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatörü Atilla Kaya, Yatağan Belediyesi Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkan Ali Tekin'in katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından 13 Eylül'de gerçekleştirilecek kongrede, mevcut İlçe Başkanı Ali Tekin'i desteklediklerini söyledi.
Mete, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kongre sürecimizde, ilçe başkanlarımızla durum değerlendirmesi yaparken Ali başkanımız bu dönemde ilçe başkanlığını düşünmediğini, belki başka görevler verilirse değerlendirebileceğini söylemişti. Yatağan'da 47 yıl gibi bir zaman sonra CHP'den AK Parti'ye belediye geçmişti ve bunda da kendisi büyük bir pay sahibidir. Biz belediye başkanımızla da görüştük. Değişik isimler vardı, hatta Ankara'ya mülakata götürdüğümüz isimler de oldu. Ama daha sonra belediye başkanımızla oturup Ali başkanın bir dönem daha göreve devam etmesinin daha uygun olacağını düşündük. Sonra da bu düşüncemizi Ali başkana açtık. Sağ olsun o da tam bir teşkilatçılık ruhuyla bizi kırmadı. Belediye başkanımızla birlikte, bu kadar güzel bir sonuç almışken Yatağan'ı daha iyi bir noktaya getirebilmek adına ilçe başkanımız, belediye başkanımız, il teşkilatımız ve milletvekillerimizle beraber daha iyi çalışarak, koordineli bir şekilde Yatağan'a daha hizmet edebileceğimizi düşündüğümüzden bu ekibi hiç bozmamak için kendisinden de böyle bir söz aldık. İnşallah Yatağan'a çok daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz. Kongrede Ali başkanımızla devam etme kararı almamızın altında da böyle bir gerekçe var" diye konuştu.
Yatağan Belediye Başkanı Toksöz ise, "Önümüzdeki kongre sürecinde Ali başkanımızla devam ediyoruz. İyi bir birliktelik ve uyum sağladığımıza inanıyoruz. Bu gelişmenin Yatağan'a çok faydalı olacağına inanıyoruz. Seçim öncesinde çok güzel bir çalışma ortamımız oldu. 16 aylık dönemde de çok başarılı dönemimiz oldu. Başkanım kendi isteğiyle ayrılmak istedi ama il başkanımızla beraber onu ikna edebildik. Sağ olsun kendisi de bizleri kırmadı. Önümüzdeki dönemde hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Birlikte çok güzel başarılara imza atacağımıza inancım tamdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90