MHP eski İlçe Başkanı partisinden istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir dönem Yatağan başkanlığını yapan Serkan Uzun, yaptığı basın açıklamasıyla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP eski İlçe Başkanı partisinden istifa etti
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yatağan Teşkilatı’nın önceki İlçe Başkanı Serkan Uzun, yaptığı basın açıklamasıyla, partisinin demokratik davranmadığını ileri sürerek, 20 yıllık parti üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

Bir dönem Yatağan İlçe Başkanlığı, bir dönem Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, iki dönem Yatağan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve 20 yıldır İl Delegeliği görevlerinde bulunan Serkan Uzun, 20 yıllık MHP serüvenine almış olduğu istifa kararıyla son verdiğini açıkladı.

Uzun, eşiyle birlikte üye olduğu partiden büyük bir üzüntüyle istifa ettiğini ifade ederek, “Ülkü davası, dikenli bir yoldur. Ama bu yol, siyaseti geçim aracı olarak kullananlara hiçbir şey ifade etmez. Ülkücülük ise varılması çok zor ve sonsuz emek isteyen bir kızıl elmadır. Fakat her şeyini, çıkarlarına bağlayan, dünyası şan, şöhret, para, makam olan, üzerindeki siyaset gömleğini çıkartınca çıplak kalanlar bunu anlayamaz ve bunun için zaten emek de sarf etmez” diye konuştu.

Partisi adına elini taşın altına koyduğunu ve bundan hiçbir zaman hayıflanmadığını aktaran Uzun, “Kimseyi kırmadan anlatmaya ve dinlemeye çalıştım. Hareketimizin boynunu öne eğecek hiçbir girişimde bulunmadım. Maddi ve manevi her hakkım benimle yürüyen arkadaşlara helaldir. Hiç birinize kırgın ve kızgın değilim. İstemeyerek kalbini kırdıklarım varsa af diliyorum. Beraber yol yürüdüğüm, ekmeğimizi bölüştüğüm arkadaşlarımın samimi ve içten çalışmalarına şahidim ve ahirette de şahitlik ederim” dedi.

Uzun, Türk milliyetçiliği davasından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayarak, “Özellikle ilçe başkanlığı döneminde yaşadıklarım ve öğrendiğim bilgi ve konuları anlatarak Yatağan teşkilatımızın ve arkadaşlarımın başkalarınca baskı altına alınmasına müsaade etmeyeceğim. Lakin lüzum olursa gerekli bilgi ve belgeleri kamuoyuna açmak şartıyla derhal aktarabilirim” ifadesinde bulundu.

Partisinin parti içi demokrasiden uzaklaştığını iler süren Uzun, şöyle konuştu:

“Son Yargıtay kararı da göstermiştir ki, bu kutlu çatı altında fikirlerimizi, düşüncelerimizi, ideallerimizi, geleceğimizi inşa etmek olanaksızlaşmıştır. Türk halkı, bir çıkış yolu ararken, çıkışı koltuklarının bekasında bulanlar, varsın yoluna devam etsin. Türk milliyetçileri, davasına sımsıkı sarılırken, davayı kartvizitinde bulunduranlar varsın yoluna devam etsin. Türk milleti, bir ışık ararken, Dokuz Işığımızı darmadağın edenler, varsın yoluna devam etsin. Dönen dönsün yolundan, ben vazgeçmem davamdan. Bundan sonra varsın tabela sizde kalsın, ülkücülük bizde.”

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96