MHP İlçe Başkanlığı’na Serkan Uzun seçildi

MHP Yatağan İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde tek adayla gidilen seçimde, başkanlığa Serkan Uzun seçildi.

MHP İlçe Başkanlığı’na Serkan Uzun seçildi
 Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan yaptı.

Kongreye, Erdoğan’ın yanı sıra, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Cemil Gündüz, Muğla Büyükşehir ve Yatağan Belediye Meclisi’nin MHP’li meclis üyeleri, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin ve yönetimi, teşkilat başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut İlçe Başkanı Servet Göka, bu dönemde aday olmayarak gençlerin önünü açmayı hedeflediğini söyledi. Görevde bulunduğu dönem içerisinde, parti için ne gerekiyorsa yaptıklarını kaydeden Göka, görevde olmalarına rağmen yeni yönetime her zaman destek vereceklerini belirtti.

Söz alan ilçe eski Başkanı Asım Kuş, teşkilatın üzerinde kimseyi görmediğini ifade ederek göreve gelen Serkan Uzun’un ihtiyaç duyması durumunda bunu emir olarak kabul edeceğini vurguladı.

İl Başkanı Mehmet Korkmaz, yaptığı konuşmada ulusal ve uluslar arası güçlerin Türkiye üzerinde oynadığı oyunların odak noktasının MHP olduğunu, çünkü MHP’nin Türkiye üzerine oynanan oyunları bozacak olan tek parti olduğunu savundu.

Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarıyla birlikte yandaşların kalkındığı, üreticilerin ise büyük zararlar gördüğünü savundu. AK Parti iktidarından önce çalışanların 3’te ikisinin asgari ücret aldığını, bugün ise her iki kişiden birinin asgari ücretli olduğunu hatırlatan Erdoğan, “17 Aralık operasyonlarının paralelciler tarafından yapıldığını iddia eden hükümet, operasyonlar sırasında ele geçirilen paraları faiziyle iddia sahiplerine teslim etti” diyerek Türkiye Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın’ın Yüce Divan’a sevk edilme sürecinden bahsetti. Erdoğan, AK Partili bakanların, yolsuzluk yapmadıklarının ispatı için Yüce Divan’a gitmeleri gerektiğini söyledi.

Daha sonra parti üyesi Yüksel Kocabıyık ve Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, birer konuşma yaparak Uzun ve yönetimine başarılar diledi.

Son olarak söz alan MHP İlçe Başkan Adayı Serkan Uzun, kendisinin bugünlere kadar gelmesini sağlayan kişilere teşekkür ederek, “Yatağan’da kaç üyemiz varsa, o kadar ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi ve o kadar da kardeşimiz vardır. Bizler bu düşünce ve duygularla huzurlarınızdayız ve öyle davranacağız. Kırmayacağız, ayrıştırmayacağı, tek yürek olup MHP’yi Yatağan’da en üst seviyeye çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Tüm MHP’lilere birlik mesajı veren Uzun, “Hepinizin fikirlerine ihtiyacımız var. Bütün önyargılarımızdan arınarak karşınıza çıktık. Sizler de MHP’nin bu bembeyaz sayfasında yer almak istiyorsanız ne zaman isterseniz teşkilatımıza gelebilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

 Konuşmaların ardından delegeler sandık başına gitti. 400 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen seçimde, Serkan Uzun başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Sevda Ongun, Ali Gülseven, Osman Bulut, Barış Koç, Murat Çolak, Rıfat Bayrak, Zafer Gaddar, Ali Anbarcı, Ali İhsan Top, İbrahim Çallı, Hatice Taner, Yüksel Baş, Atıf Aycan, Özer Güvenç.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ŞENER
Mehmet ŞENER - 7 yıl Önce

mhp yatağan i̇lçe yöneti̇mi̇ni̇ başarilar di̇li̇yorum.yüce yaradan yar ve yardimcilari olsun.

SIRADAKİ HABER

banner68