“MHP’de çaycı olmak, çözümcülerin kuyruğunda ittifakçı olmaktan iyidir”

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili adayları, partilerinin Yatağan Başkanlığı’nı ziyaret ederek tanışma toplantısı gerçekleştirdi. MHP’nin birinci sıra Milletvekili Adayı mevcut Milletvekili Mehmet Erdoğan, başka partilere giden “eski ülkücüler”i eleştirdi.

“MHP’de çaycı olmak, çözümcülerin kuyruğunda ittifakçı olmaktan iyidir”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili adayları, partilerinin Yatağan Başkanlığı’nı ziyaret ederek tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Başkanı Yüksel Kocabıyık, adaylar Milletvekili Mehmet Erdoğan, Hacı Çelik, Salih Soykan, Hüseyin Kaan Kürşat Gönül, Ertuğrul Avcı, Serkan Şafak ve Temel Irmak ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Korkmaz, MHP’nin bu seçimde sanılanın aksine büyük bir çıkış yakalayacağını ve Muğla’daki milletvekili sayısını en az ikiye çıkartacağına inandıklarını söyledi.

Daha sonra söz alan adaylar kendilerine tanıtarak düşüncelerini paylaştı.

Son olarak konuşan ve gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP’nin birinci sıra Milletvekili Adayı mevcut Milletvekili Mehmet Erdoğan, başka partilere gidenlere sert eleştirilerde bulundu.

Bütün siyasi partilerden önce MHP’nin aday listesini açıkladığını ve bu doğrultuda adayların çalışmalarına diğer siyasi partilerden önce başladığını belirten MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, yaptığı açıklamada, çalışmalara erken başlamanın avantajıyla bu seçimlerden daha iyi sonuçlar elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Genel merkezimiz tarafından belirlenen 7 kişinin de bu göreve layık olduğunu ve listeye dahil olmayanların da en az listedekiler kadar kıymetli olduğunun altını çizen Erdoğan, “Yerini yurdunu beğenmeyerek başka yerlere gidenlerin de ne hallere düştüğünü görmektesiniz. MHP’de çaycı olmak, çözümcülerin kuyruğunda ittifakçı olmaktan iyidir” dedi.

“Devletimizi güçlendirmek gerekir”

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın MHP’nin Türk devletinin ve milletinin bekası için attığı bir adım olduğunu vurgulayarak, “Bugün Türkiye içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılmaktadır. Bu oyunu bozacak yeni yönetim sisteminin oturmasını sağlayacak bir dönemli özel bir ittifak projesini herkesten önce açıklamıştır. Bu noktada, ‘MHP’nin bugüne kadarki söylemlerine ne oldu da MHP bu işin içerisine girdi’ diyenler oluyor. Hepimiz 15 Temmuz’da hain darbe girişimini yaşadık. İçimizde yetiştirilen ve devşirilen ihanet şebekesi aracılığıyla ordumuzun tüm imkanları kullanılarak bu ülkenin Gazi Meclisi, ikinci defa gazi edilmiştir. Çok şükür amaçlarına ulaşamadılar. Türk milleti, Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda ve Haçlı Seferleri’nde ne yaptıysa aynısını yaptı ve bu tehlikeyi bertaraf etti. Ama bu Haçlı zihniyetinin bunun peşini bırakmayacağını unutmamak lazım. Bunun için de devletimizi güçlendirmek gerekir” diye konuştu.

“Eski ülkücüler yeni CHP’nin kuyruğuna takıldı”

Partilerini ve genel başkanlarını eleştirenlere cevap veren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bizim hakkımızda ileri geri konuşan ve hala yeni bir etiketleri olmadığı için ‘eski ülkücülük’ten medet uman arkadaşlarımız, şimdi gidip yeni CHP’nin kuyruğuna takıldılar.  CHP’nin cumhurbaşkanı adayı, seçim kampanyasını Edirne Cezaevi’nde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edip, onun selamını Hakkari’ye götürüp, oradan çözüm sürecine geri dönme taahhüdünü vererek yola çıktı. Çözüm sürecine MHP’nin ne kadar itiraz ettiğini cümle alem bilmektedir. MHP’nin haklılığı da ortaya çıkmıştır. Sadece hendek operasyonlarında 796 şehit verdik. Bu şehitlerimizin kanı kurumadan yeniden böyle bir ihaneti ayağa kaldırmak, Türkiye’yi bölmek ve parçalamak için hizmet eden, ‘HDP olmazsa demokrasi olmaz’ diyen yeni CHP’nin kuyruğuna takılanların, kime hizmet ettiğini düşünmesi lazım. Buna ve yeni CHP’ye oy verecek hemşerilerimizin aklını başına alması lazım. Bizim Türk devletinin bekasından başka hiçbir derdimiz yoktur.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56