18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

MHP’de Kocabıyık güven tazeledi

MHP Genel Merkezi tarafından feshedilen MHP Yatağan Başkanlığı’nın kurucu başkanlığına getirilen Yüksel Kocabıyık, aday olduğu ilk kongrede, delegelerin çoğunluğunun desteğini alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

02 Mayıs 2017 Salı 13:33
Bu haber 1499 kez okundu
MHP’de Kocabıyık güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yatağan Başkanlığı’nın olağan genel kurulu, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, diğer ilçelerin MHP ilçe başkanları ve ilçe delegeleri ve partililerin katılımıyla düzenlenen kongrede, iki aday başkan olabilmek için yarıştı.

Oy kullanma işlemine geçilmeden önce konuşan MHP Muğla Milletvekili Erdoğan, Yatağan kongresinin demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini belirterek, ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Yüksel Kocabıyık ve Arif Güldürüm’e başarılar diledi.

FETÖ, PKK, DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadelede birliğin önemine dikkati çeken Erdoğan, “MHP tarafından 11 Ekim’de gündeme getirilmiş ve bunun akabinde 18 Mart’ta bir anayasa değişikliği yazılmış. Önce Meclis’te kabul edilmiş ve 16 Nisan’da ülkemizin onayını alarak bundan sonra maddeleri de 2019’da yapılan seçimde yürürlüğe girmek üzere kabul edilmiştir. Şimdi tabi ki bu süreçte hedef parti yine MHP olmuştur. Ama bu değişikliğe baktığınızda Devlet Bahçeli’nin ilk başta başına taş mı düştü diyen kişilere diyeceğimiz en önemli mesaj şudur, MHP ilkeleri olan bir partidir. MHP, 18 maddelik anayasa değişikliğinde ilkelerini ve hükümlerini tekrar anayasaya yazdırmıştır. Orada kalması gereken yeri muhafaza etmiştir. MHP, dün ne dediyse bu anayasa değişikliğinde onların hepsini sağlamlaştırmıştır. Anayasanın ilk 4 maddesine dokundurulmayacağını, bunun MHP izin vermedikçe değiştirilmeyeceğinin, mümkün olmadığı her platformda söylemiş ve anayasada ilk 4 maddesi yerindedir. Anayasa da bu maddeler çıkartılamayacak. Böyle bir şeyi kimsenin cesaret edemeyeceği MHP hükmünü vermiştir. Türkiye, federasyonlara ayrıştırılamayacaktır” diye konuştu.

MHP’nin Muğla’daki teşkilatlarında kongre süreçlerinin devam ettiğini belirten MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, her iki adaya başarılar dileyerek, kongrenin sonucu ne olursa olsun kazanın MHP olacağını söyledi.

“Birlik bütünlük içinde olacağız”

Sözlerine, ayrımcılık yapmadan tüm partilileri kucaklayacağını söyleyerek başlayan mevcut İlçe Başkanı Yüksel Kocabıyık, ülkücülerin fikir sahibi şahsiyetler olduğunu ve bu nedenle herkesin fikrini özgürce beyan edebileceğini belirtti.

Kocabıyık, ülkücülerin çok sesliliği savunan bir ideolojiye sahip olduğunun altını çizerek, Türkiye’deki en demokrat partinin MHP olduğunu savundu.

Maddi ve manevi bütün imkanlarla partilerine en iyi hizmeti vermek için çalışacaklarını belirten Kocabıyık, “Birlik bütünlük içinde olacağız. Her şeyden önce ben size söz verdim. Dedim ki kesinlikle ayrımcılık yapmayacağım, hepinizi kucaklayacağım. Burada kim kazanırsa arkasında tek vücut halinde birlik olacağız. Yine bütün bir şekilde meydanlarda olacağız. Şimdi tam destek zamanı. Hep beraber kardeşçe, yiğitçe, demokrasinin devamı için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“Türk milliyetçileri yine vatan ve millet nöbetinde olacaktır”

Kongrenin bir diğer adayı Arif Güldürüm ise, tek sevdalarının Türkiye ve Türk milleti olduğunu söyledi.

Güldürüm, davalarına çakıl taşı kadar katkı sağlayan herkesi bir araya getirerek birliği sağlamak istediklerini belirterek, “Bir olmayı, iri olmayı, diri olmayı sağlayacağız. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sıkça tekrarladığı ‘birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ sözünü aklımızdan hiç çıkarmayacağız. Sınırların yeniden çizildiği, asırlık diktaların devrildiği, dünyaya yeni bir nizam verilmeye çalışıldığı yeni bir ateşli imtihan döneminde Türk milliyetçileri yine vatan ve millet nöbetinde olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından başlayan oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından oy sayım işlemine geçildi.

Yapılan seçimde, MHP Yatağan Teşkilatı’nın mevcut ilçe başkanı Yüksel Kocabıyık 176 delegenin 95’inin oyunu almayı başararak yeniden ilçe başkanı seçildi. Arif Güldürüm’ün 80 oy aldığı seçimde, 1 oy da geçersiz sayıldı.

MHP Yatağan Teşkilatı’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yüksel Kocabıyık, Erdal Uygun, Savaş Çelik, Emre Bayrak, Nevzat Ekin, İlyas Çakmak, Ertuğrul Kahvecioğlu, Menderes Çomak, Yasin Aksoy, Vedat Tüzel, Cafer Adana, Mustafa Dağ, Ali Anbarcı, Ayhan Dağ ve Ferhat Küçükköse.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV