MHP’li adaylar seçim turunda

24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimler öncesinde çalışmalarını sıklaştıran Milliyetçi Hareket Partisi’nin Muğla milletvekili adaylarından Hacı Çelik ve Ertuğrul Avcı, açıklamalarda bulundular.

MHP’li adaylar seçim turunda
24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimler öncesinde çalışmalarını sıklaştıran Milliyetçi Hareket Partisi’nin Muğla milletvekili adaylarından Hacı Çelik ve Ertuğrul Avcı, Yatağan ilçesine gelerek esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yüksel Kocabıyık ve yönetim kurulu üyeleri eşliğinde vatandaşlarla sohbet eden Çelik ve Avcı, daha sonra parti binasına gelerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

MHP’nin ikinci sıra adayı Hacı Çelik, yaptığı açıklamada, partilerinin yedi adayının da birinci sıradaki aday kadar canla başla çalıştığını belirterek, çalışmalardan çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

Türkiye’nin daha büyük sıkıntılar yaşamaması için erken seçim kararı alındığının altını çizen Çelik, “MHP politikalarını belirledi seçim beyannamesini açıkladı. Bu seçim beyannamesinde vatandaşa vaatleri ortadadır. Bunları zaman zaman açıklayacağız. Özellikle gençlerimiz ve çiftçilerimizin sıkıntıları ile ilgili programlarımız ortada. Muğla’nın problemlerini ve sorunlarını 7 arkadaşımızın da canla başla tespit ettiği için bu sorunlarla ilgili çözüm sürecini genişlettik. Çözümleri de vatandaşla paylaşmaya başladık. Bugün Yatağan’da ilçe başkanımız ve kıymetli yönetim kurulu üyelerinin oluşturduğu program dâhilinde vatandaşlarımız ile kucaklaştık. Yüzde 80’e yakın olumlu tepkiler almamıza rağmen zaman zaman MHP’nin AK Parti ile birleşmesi ile ilgili sıkıntıları gündeme getiren arkadaşlarımız var. Onlara izahatta bulunduk. Bölgemizin sorunlarını biliyoruz. İnşallah başarılı olacağız. Vatandaşımız bize destek veriyor. Rabbimin izni ile başaracağız. 25 Haziran sabahının ülkemize milletimize özellikle Yatağan ve Muğla halkına hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyoruz” diye konuştu.

Beşinci sıra adayı Ertuğrul Avcı ise, Muğla’nın en önemli gelirlerinden biri olan mermerciliğin sıkıntılarına bir madenci olarak çözüm aramak ve Muğlalılara hizmet etmek için aday olduğunu kaydetti.

Avcı, 7 adayın da sahada olduğunu ve Muğla’nın çeşitli bölgelerinde çalışlar gerçekleştirdiğini belirterek, “Ülkemizin içinden geçtiği durum belli. Canla başla mücadele etmek zorundayız. Liderimizin ve il başkanımızın talimatlarıyla önce teşkilatlarımızı gezdik şuanda da uyum ve saygı içerisinde diğerleri gibi sıra kavgasına girmeden çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü görevi yapmış Hacı Çelik vekilimiz yanımızda. Kendisinin Muğla’mıza önemli destekleri oldu. Özellikle Yatağan’ımıza. Sayımızı ne kadar artırırsak Muğla’nın sorunlarına o kadar el atar ve sıkıntılara tercüman oluruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER