19 Şubat 2018 Pazartesi

7 suçtan aranan zanlı, sahte para operasyonunda yakalandı

MHP’li Erdoğan: Yere yatırılmayıp koltuk mu tahsis edilseydi?

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, TBMM’de HDP’nin grup önerisi hakkında yaptığı konuşmada Muğla’da etkisiz hale getirilen teröristlere uygulanan güvenlik prosedürünü eleştirenlere sert çıktı.

13 Ekim 2017 Cuma 08:52
Bu haber 470 kez okundu
MHP’li Erdoğan: Yere yatırılmayıp koltuk mu tahsis edilseydi?

 Konuşmasında CHP ve HDP kanadından gelen eleştirilere cevap veren Erdoğan; “Bu PKK’lı kan emicilere güvenlik prosedürü gereği yere yatırılmayıp koltuk mu tahsis edilseydi?

Üzerindeki patlayıcılarla tüyü bitmemiş sabilerin kanına girecek olan bu hainlerin ellerine kelepçe yerine çiçek mi verilseydi?

Akla hayale gelmeyecek usullerle, vücutlarını adeta bir ölüm makinesi haline getiren, masumları hedef alan bu teröristlerin üzerindeki elbiseler çıkartılarak güvenli bir şekilde üst araması yapılmayıp, takım elbise mi giydirilseydi?

 Diğer yandan; Köyceğiz’de güvenlik güçlerimizle çatışmaya girip 5 tanesi öldürülen, bir diğeri de yakalanacağını anlayınca kendisini patlatan, bir Binbaşımızı yaralayan PKK’lı teröristler güzel Muğla’mıza çiçek toplamaya mı gelmişlerdi?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Türkiye’nin birçok terör örgütüyle aynı anda mücadele ettiğinin altını çizen Erdoğan, ardı ardına gerçekleştirilen başarılı operasyonların ise devam etmesi gerektiğini söyledi.

“Ülkemiz eli kanlı PKK terör örgütü ve FETÖ başta olmak üzere İŞİD, DHKP-C gibi birçok terör örgütüyle aynı anda mücadele etmektedir. Bu mücadeleyi sürdüren güvenlik güçlerimiz ise birçok başarılı operasyona imza atmaktadır. Terör örgütlerine nefes aldırmamaktadır.

Bu kahramanca mücadelenin son örneklerinden birisi de geçtiğimiz günlerde Muğla’da alan edinme ve eylem yapma çabası içinde olan PKK’lı teröristlere indirilen darbedir. Gördüğümüz kadarıyla güvenlik güçlerimizin, yanlarında silah, mühimmat ve canlı bomba yeleği olan PKK’lı katil sürüsünü etkisiz hale getirilmesini hazmedemeyenler bulunmaktadır. Efendim; yeni ilçemiz Seydikemer’de yakalanan teröristlerin üzerindeki elbiseler çıkarttırılmış! Yere yatırılmış! Ters kelepçe yapılmış! Vesaire…” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Değerli milletvekilleri; Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir karış toprağında gözü olanın sonu o toprağın altıdır. Şanslıysa yüce Türk adaletinin huzuruna çıkmaktır. Gecesini gündüzüne katıp aziz Türk Milletinin huzuru için çabalayan güvenlik güçlerimiz aynı zamanda kendilerine kanunlarımızın verdiği yetkilerini kullanarak görevlerini yapmaktadır. Eğer kendilerine verilen yetkilerin dışına çıkanlar varsa bunlarla ilgili somut bilgi ve belgeleri paylaşarak gereğinin yapılmasını İçişleri Bakanından ve hükümetten isteme hakkımız elbette ki saklıdır. Bize düşen sapla samanı karıştırmadan siyaset yapmak ve ülkemizin terörle mücadelesini başarıyla sonuçlandırmaktır.” dedi.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV