“MHP’nin gündemi CHP değil, satılan milli değerler, fabrikalar olmalı”

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP’ye ilişkisini eleştirdiği CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması çağrısına tepki gösterdi.

“MHP’nin gündemi CHP değil, satılan milli değerler, fabrikalar olmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada yer alan iddialar sonrası yaptığı açıklamada hedefinde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Bahçeli, yazılı açıklamasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) “terör örgütü” ile işbirliği ilişkisi içinde hareket ettiğini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması için mahkeme yolunun açıldığını söyledi.

Bahçeli’nin açıklamasına CHP kanadından büyük tepki gelirken CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, Devlet Bahçeli’ye “MHP’nin gündemi CHP değil, satılan milli değerler, fabrikalar olmalı” çıkışında bulundu.

Zeybekoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanı hakkında açıklamalar yapan AKP’nin taşeronu MHP’nin, ne satılan milli fabrikalardan haberi vardır ne de terör örgütü liderinin kardeşinin devletin kanala çıkarılmasından. Partisinin adında milliyetçilik yazan bir partinin lideri sağlık sorunları ile haber bültenlerine çıktığı bir anda partimiz hakkında bir açıklama ile gündeme gelmiştir. Siyaseten bitme noktasına gelen ve senelerce ağza alınmayacak cümlelerle eleştirdiği parti ile ittifak kuran, ülkemizde andımız ve Türkiye Cumhuriyeti ibaresi kaldırılırken sesi nedense hiç çıkmayan, ülkenin milli fabrikaları bir bir satılırken iktidar partisine yaranmak için açıklama yapmayan, en önemlisi de yerel seçimlerde PKK terör örgütü liderinin mektubunu okutan, kardeşini devletin kanalına çıkaranlara tek kelime edemeyen MHP’ye kuruluş ilkelerine dönmelerini tavsiye ediyoruz. Bu ülkede açılım adı altında yapılanlara göz yummayan, Ergenekon, Balyoz’da kahraman askerlerin yanında olan tek parti Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanı’dır. Artvin’de terör örgütünün saldırısına uğrayan CHP Genel Başkanı’dır. Vatandaşın aklı ile dalga geçmeye çalışan açıklamalarınıza ancak sorgulamayan, ekonominin iyi gittiğini sanan kitleleri inandırabilirsiniz. Size acil şifalar diliyor, 50+1 veya 40+1’lerin sizi kurtaramayacağını ama yine de her şeyin çok güzel olacağına yakında sizin de inanacağınızı düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68