Milletvekillerinden sanayi sitesine “geçmiş olsun” ziyareti

Muğla’nın AK Parti Milletvekili Nihat Öztürk ve CHP Milletvekili Nurettin Demir, Yatağan ilçesindeki sanayi sitesinde çıkan yangında zarar gören işyerlerinde incelemelerde bulundu. Öztürk ve Demir, sanayi esnafına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Milletvekillerinden sanayi sitesine “geçmiş olsun” ziyareti
 Muğla’nın AK Parti Milletvekili Öztürk ve CHP Milletvekili Demir, Yatağan Sanayi Sitesi’nde 14 Aralık’ta çıkan yangında zarar gören işyerlerinde incelemelerde bulundu.

Öztürk ve Demir, 13 kişinin yaralandığı ve 5 işyerinin zarar gördüğü yangın felaketinin yaşandığı sanayi sitesindeki incelemelerinin ardından, esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

Milletvekilleri, yangın ve yangında zarar gören işyerleri hakkında Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’tan bilgiler aldı.

Sanayi sitesine gelen ilk milletvekili AK Parti Milletvekili Öztürk, muhabirimize yaptığı açıklamada, Kayseri’de yaşanan terör saldırısına tepki gösterdi.

Yangını haber aldıklarında büyük üzüntü yaşadıklarını ve bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından ilçeye gelerek incelemelerde bulunduklarını belirten Öztürk, “Buraya geldiğimiz çok iyi oldu. Çünkü buradaki arkadaşların o günkü kahramanlıklarını görme şansımız oldu. Can kaybı olmaması bu işin en önemli tesellisidir. Mal bir şekilde geri gelir. El birliğiyle bu işleri toparlarız” dedi.

Öztürk, sanayi esnafının yangında mahsur kalan vatandaşları kurtarma çabalarını ‘kahramanlık’ olarak nitelendirerek, “Siyasiler olarak bizler üzerimize düşeni yapacağız. Ankara’da da arkadaşlara yardımcı olacağız. Esnafımızın ve vatandaşımızın yanında olacağız” diye konuştu.

Sanayi sitesine Öztürk’ün ardından gelen CHP Muğla Milletvekili Demir ise, yangında zarar gören vatandaşlara ‘yanınızdayız’ mesajı vermek için geldiğini söyledi.

Esnafın yaralarını sarması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydeden Demir, şunları söyledi:

“Tecrübeli esnafımızın, ustamızın ve teknik insanlarımızın sayesinde, üç dört can kaybının yaşanabileceği, hatta bütün sanayi sitesi yanabilecekken, akıllı, özenli ve dikkatli bir şekilde konuyu atlatmışlar. Muğla’mıza ve Yatağan’ımıza geçmiş olsun diliyorum. Buradan alınacak dersler var. Eksikliklerimiz var. Önce yaraları saralım, daha sonra iş güvenliği açısından, daha huzurlu ve verimli çalışabilecekler, onlar için çözümler üretelim.”

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95