17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Muğla milletvekilleri yemin ederek görevlerine başladı

27. Dönem Muğla milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen yemin töreninde yeminlerini ederek görevlerine başladılar.

10 Temmuz 2018 Salı 08:46
Bu haber 436 kez okundu
Muğla milletvekilleri yemin ederek görevlerine başladı

24 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde Muğla milletvekili olarak seçilen Muğla milletvekilleri, Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Metin Ergun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) törenle yemin ederek görevlerine başladılar.

Meclis genel kurul toplantı salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende ilk yemini geçici meclis başkanı seçilen Durmuş Yılmaz gerçekleştirdi ve daha sonra İzmir Milletvekili Binali Yıldırım yemin etti.​

Mazeretli ve engelli milletvekillerinin ardından seçim bölgelerinin alfabetik sırasına göre yemine geçildi.​

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin Muğla milletvekillerinin yemin töreninde, çiçeği burnunda milletvekillerini yakınları ve partililer yalnız bırakmadı.

Milletvekili yemin metni

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim.”​

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV