Muğla milletvekilleri yemin ederek görevlerine başladı

27. Dönem Muğla milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen yemin töreninde yeminlerini ederek görevlerine başladılar.

Muğla milletvekilleri yemin ederek görevlerine başladı
24 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde Muğla milletvekili olarak seçilen Muğla milletvekilleri, Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Metin Ergun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) törenle yemin ederek görevlerine başladılar.

Meclis genel kurul toplantı salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende ilk yemini geçici meclis başkanı seçilen Durmuş Yılmaz gerçekleştirdi ve daha sonra İzmir Milletvekili Binali Yıldırım yemin etti.​

Mazeretli ve engelli milletvekillerinin ardından seçim bölgelerinin alfabetik sırasına göre yemine geçildi.​

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin Muğla milletvekillerinin yemin töreninde, çiçeği burnunda milletvekillerini yakınları ve partililer yalnız bırakmadı.

Milletvekili yemin metni

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim.”​

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68