Ön seçim bir başka bahara...

CHP’ye yakınlığı ile bilinen Gerçek Gündem haber merkezi partide aday belirleme yöntemi ile ilgili bir son dakika gelişmesini internet sitesi üzerinden okurlarına duyurdu. Yatağan demeç Gazetesi olarak CHP genel Merkezindeki haber kaynaklarına da teyit ettirilen habere göre, CHP Aday Belirleme Komisyonu bugün bakın hangi kararı aldı.

Ön seçim bir başka bahara...
CHP MYK bugün toplandı. MYK'da güncel ve siyasal gelişmelere ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Gürsel Tekin'in İstanbul'da görevli olmasından dolayı katılamadığı MYK toplantısında yerel seçimde izlenecek yöntemler ele alındı. Yerel Seçim Adaylarını Belirleme Komisyonu, Kılıçdaroğlu'na yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Aday Belirleme Komisyonu'nun 'merkezi atama' yöntemine ağırlık verecekleri öğrenildi. Bazı bölgelerde ise 'yasal zorunluluğu bulunmayan eğilim yoklaması' yapılacağı öğrenildi.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre 'eğilim yoklaması' yapılması kesinleşen 2 bölge belirlendi. Bunlardan birinin Bolu Merkez diğerinin ise Sinop'un Ayancık İlçesi olacağı netleşti. Diğer bölgelerde uygulanacak yöntemler ise önümüzdeki günlerde yapılacak MYK toplantısında netleşecek. Aday Belirleme Komisyonu'nun 'merkezi atama'dan yana ağırlık koyacağı da öğrenildi. Aday Belirleme Komisyonu'nun 'üyelerle ön seçim' yöntemine sıcak bakmadığı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 7 yıl Önce

öztürkü üzmeyin adam tüm umudunu birilerini belediye başkanı yapmaya bağlamış

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68