Osman Gürün’den yoğun Yatağan mesaisi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün, Yatağan ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Osman Gürün’den yoğun Yatağan mesaisi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün, beraberinde CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan ve partililerle günün ilk durağında Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Gürün ve beraberindekiler, daha sonra Yatağan Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Köklü, Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan, Yatağan SS 20 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Ender Çelik, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru, Muğla Eczacılar Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen’i makamlarında ziyaret etti.

Oda ve kooperatif üyelerinin taleplerini dinleyen Gürün, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in ardından ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduk. Bence önemli olan burada seviyeydi. Herkes kendi problemini ve bizden beklediği çözümlerle ilgili durumu bizlere aktardı. Ama aktarış şekilleri çok seviyeli ve güzeldi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz 5 yıl görev yapmış ve yeniden yönetime aday olarak öncelikle herkesle kurmuş olduğumuz ilişkide güven duygusunu en üst seviyeye çıkarmamız lazım. Ziyaret ettiğimiz yerlerde bana iletilen sorunlarda veya iletilen önerilerde, onunla ilgili bir yorum getirdiysem, ‘bunu yapabiliriz’, ‘bunu yapamayız’ ve ‘bunu inceleriz’ dediysem, bununla ilgili bana güveniyorsa o zaman çözemeyeceğimiz sorun yoktur. Her talep ‘mutlaka olacak’ değildir. Çünkü mevzuatlar, kanunlar ve yönetmelikler var. Ama bana inanmak istemezse, benim ona sığındığımı ve yapmak istemediğimi düşündüğü için yapmadığımı düşünebilir. Çok seviyeli bir ilişki içerisinde taleplerini ilettiler. Olabileceklere hemen ‘olabilir’ dedim, incelenmesi gerekenlere ‘bakarım’ dedim, olmayacaklarına da ‘bu olmaz’ dedim. Ben yalan söyleyemem ve boş vaatte bulunamam” diye konuştu.

Gürün, Yatağanlıların kendisine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tespit ettiğime göre, gördüğüme göre seçmenin yüzde 95’i kararını vermiş durumdadır. ‘Merhaba, yolun açık olsun’ diyor. Ama bana mı yoksa başka birine mi oy vereceğinin kararını vermiş. Arada yüzde 5’lik veya yüzde 10’luk kararsız seçmen var. Bu çalışmalarımızın onunla ilgisi olabilir. Rakiplerimizle seviyeyi düşürmedik. Toplumu rahatsız edecek bir şeyimiz yok. Bütün adaylar ona dikkat ediyor. Muğla’ya da yakışan budur. Temennim, vatandaşın gönlünü kim alabilir ve kim güven duygusunu oluşturabilirse o seçimi alacak. Ben veya bir başkası olabilir. Seçim sonucu ne çıkarsa başımızın üstünde yeri var. Sonucun Muğla için hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68