Özcan’dan Yatağan’a koronavirüs ziyareti

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Yatağan ilçesine gelerek yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan kararlar ve virüsün yayılmasını önlemek için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Özcan’dan Yatağan’a koronavirüs ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Suat Özcan, tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi Türkiye’de çok sayıda insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) kapsamında Yatağan ilçesine gelerek pandemiye karşı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Özcan, beraberinde CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ile birlikte Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru ve Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Demeç Gazetesi’ndeki ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Özcan, “Pandemi için bakanlıklarımız çeşitli korunma tedbirleri alıyorlar. Bunların başında izolasyon ve karantina geliyor. Bu ikisinin genişletilmesi, yaygınlaştırılması ve doğru uygulanmasıyla virüsün yayılması zorlaşıyor. Bunu uygulayabilmek için valilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız ve sağlık çalışanlarımız olağanüstü çalışıyorlar. Bunun sonucunda beni seçenlere bir borcumuz olarak bunu takip etmek, gözlemlemek ve eksik noktalar varsa bunları belirtmek amacıyla ilçelerimize ziyaretler yapıyorum. Bu kapsamda birçok ilçemizi ziyaret ettim, bugün de Yatağan Kaymakamımızı ve belediye başkanımızı ziyaret ettim. Alınan tedbirler hakkında bilgiler aldım. Sokağa çıkma yasağından sonra yeni değerlendirmelere ihtiyacımız var. Çünkü yeni vakalara tanık oluyoruz ve bunların artış eğilimi olup olamayacağını bilemeyiz. Artış ihtimaline göre tedbirlerimizi buna göre düzenlemeliyiz” diye konuştu.

Özcan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Baktığımız zaman Yatağan durak noktası değil, geçiş noktasıdır. Yatağan’a dışarıdan ve çevre ilçelerden gelenleri sosyal izolasyona tabi kılabilirsek Yatağan’ı da korumuş olabiliriz. Bu her il ve ilçe için de geçerlidir. Hep birlikte ortak aklı kullanarak bunun üstesinden geleceğiz. En önemlisi en az hasarla bundan kurtulmaktır. Bu olay, tüm dünyayı hem hastalık olarak hem de ekonomik olarak etkiliyor. Bunda bakanlıklarımıza düşen, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermektir diye düşünüyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68