Parti tabelası sökülmemiş, uçmuş!

Vatan Partisi Yatağan Başkanlığı’nın “kayıp” tabelasının akıbeti, cumhuriyet savcılığının araştırması sonucunda belli oldu. İlçe başkanının “çalındığını veya söküldüğünü” iddia ettiği tabelanın meğerse kötü hava koşulları nedeniyle asılı olduğu yerden koparak kaybolduğu belirlendi.

Parti tabelası sökülmemiş, uçmuş!
 Edinilen bilgiye göre, Vatan Partisi Yatağan Başkanı Recep Helvacı’nın partilerinin tabelasının yerinde olmadığını görünce “çalındığı veya söküldüğünü” iddia ederek tabelanın akıbetinin belirlenmesi için Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Savcılığın talimatıyla bölgede çalışma gerçekleştiren Yatağan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarının belirtilen tarih aralığındaki kayıtlarını inceledi.

Helvacı’nın Muğla’daki yerel bir gazeteye verdiği ve tabelanın çalındığı veya söküldüğüne dair açıklaması üzerine ilde ve ilçede gündem olan tabela olayını derinleştiren ekipler, yerden yaklaşık 6 metre yükseklikteki polikarbon malzemeden üretilen tabelanın görgü tanıklarına ulaştı.

Mahalle sakinleri, kötü hava koşullarının ardından üzerinde Vatan Partisi logosu ve yazısı bulunan tabelayı sokak arasında bulduklarını ve sahibinin bulabilmesi için duvara yasladıkları bilgisine ulaşan ekipler, birkaç gün tabelanın beklediğini ve sonunda çöpçüler tarafından alındığı bilgisine ulaştı.

Ekiplerin araştırmada edindiği bilgileri Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirmesi üzerine, konuyla ilgili takipsizlik kararı verdi.

Vatan Partisi Yatağan Başkanı Recep Helvacı’nın ise uçan tabelasının yerine yeni tabela astırdığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68