Saadet Partisi Temmuz Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı

Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı Temmuz Ayı İl Divan Toplantısı yapıldı. Toplantıda yayınlanan bildiriyle Filistin’e yapılan saldırılara tepki gösterilerek AK Parti hükümetine yüklenildi.

Saadet Partisi Temmuz Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı
 Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı Temmuz Ayı İl Divan Toplantısı’nda yayınlanan bildiri şu şekilde:

“Bilindiği üzere Ortadoğu'da ABD öncülüğünde bizim başbakanımızın da eş başkanı olduğu BOP son sürat devam etmektedir. Ne yazık ki üzülerek söylüyoruz İslam âleminde oluk oluk Müslüman kanı akmakta Müslümanlar katledilmekte tecavüze uğramakta ülkelerinden göçe zorlanmaktadırlar.

ABD’nin Irak işgaline çanak tutup, elinden gelen yardımı esirgemeyen, Suriye’de iç savaşı körükleyen ve emperyalistleri Suriye'yi işgale çağırmaktan geri kalmayan AKP iktidarı maalesef ki ölümcül hatalar dediğimiz bir takım uygulamalara imza atmıştır. Onlardan bir tanesi ABD’nin diktası ile yasa olarak da meclisten çıkarılan terör ve terörizm ile mücadele, teröre finansman sağlayan kaynakların kurutulması ve teröre finansman sağlayan kaynaklara el konula bilmesi ile ilgili yasadır.

Bu yasa ile birlikte ABD’nin terörist dediğine bizde terörist dedik ve ABD’nin terör listesinde olmayan PKK’yı terör listesinden çıkardık.

Yine katil İsrail devletinin korunması için Malatya Kürecik’e füze rampaları yerleştirilerek ülkemiz İsrail'e kalkan yapıldı.

Ülkemizdeki ABD askeri üs sayısı 28’e çıkarıldı ve bu üsleri korumak için üç madalyalı ilimize Patroit füzeleri yerleştirildi.

Bu füze ve Patroitlerin ülkemize yerleştirilmelerini Saadet Partisi olarak mitingler yaparak protesto ettik, kurulmasın diye canla başla mücadele ettik.

Etrafı güvenli hale gelen İsrail şimdi şu Ramazan gününde hem de iftar ve sahur vakitlerinde Filistin'e gelişmiş uçaklar ve füzeler ile saldırıyor. Yerleşim yerlerindeki savunmasız sivil halkı ve binaları hedef alıyor, kadın, çocuk yaşlı demeden katlediyor, savunmasız sivil insanların evlerini başlarına yıkıyor.

Bizler Saadet Partisi olarak bu hunharca ve fütursuz alçakça yapılan bu saldırıları yapan katil terörist İsrail'i şiddetle kınıyoruz.

Başbakanı göreve çağırıyoruz!

Kürecik’e İsrail'in güvenliğini sağlamak için kurdurduğun füzeleri söküp ülke dışına çıkartın.

Yine katil İsrail'in bu katliamına destek veren ABD ye misilleme olarak da ülkemizde bulunan 28 ABD üssünü boşaltın ve üç ilimize kurulan Patroit füzelerini söküp ülke dışına çıkartın. Bulunduğunuz makamlar ağlama duvarı değil icraat makamlarıdır. Filistin meselesi için laftan başka bir şey üretmeyişinizi onu da iç politikaya malzeme yapmanızı şiddetle kınıyoruz.

Yine bilindiği üzere ülkemizde cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır. Milli görüş olarak 40 yıldır cumhurbaşkanını halk seçmeli diyorduk ve kırk yıl sonrada olsa bu doğru diğer siyasiler tarafından da görüldü ancak bu seçimde halk aday gösteremiyor sadece kendisine gösterilen adaylara oy vermesi isteniyor yani sadece 20 milletvekilinin imzaları ile aday gösterilebiliyor biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki halk da aday gösterebilmelidir.

Örneğin; bir milyon imza toplayan cumhurbaşkanlığına aday olabilmelidir.

Bir diğer merak edilen konu ise Saadet Partimizin hangi adayı destekleyeceği konusudur.

Biz milli görüşçüler olarak üç hastalıklı düşünceye her zaman karşı olduk bunlar 1- işbirlikçilik 2- ayrımcılık 3- bölücülüktür.

Ve Saadet Partisi’nin destekleyeceği adayın kriterleri nettir. Halkını ayrım yapmaksızın kucaklayacak, misakı milli sınırlarından ödün vermeyecek. ABD, AB ligi ve İsrail'in uşağı olmayacak, milli olacak.

Ülkemizde elbette ki bir cumhurbaşkanı seçilecektir tek mesele buymuş gibi tüm gündemi başkanlığa aday olan isimler belirlemektedir.

Oysa milletin gerçek derdi ve gündemi açlıktır işsizliktir, çalışan kesimin açlık sınırının altında ücret alıyor olmasıdır. Taşeron işçileridir modern köleliktir.

Torba yasasından çıkmasını bekledikleri 5,5 milyon insanı ilgilendiren konudur bu insanlar emekliliğe hak kazandıkları halde yaştan dolayı emekli maaşı alamamakta hastanelerde tedavi olamamaktadır. Aynı zamanda bu insanlar ikinci bir işte çalışırlarsa % 15 fazla vergi ödemektedirler. Oysa vekiller iki yılda süper emekli olup yaşı beklemeden maaş almaktadırlar.

Oysa hükümet bu konuyu görmezden duymazdan gelmektedir.

Saadet partisi olarak bizim mücadelemiz ise

Onlar bakan başbakan oldu bizde olalım mücadelesi değildir

Onlar ihaleleri alıyor bizde alalım mücadelesi değildir.

Bizler hakkın ve hakikatin mücadelesini veriyoruz.

750 bin liralık saat takan saltanatın değil, 750 TL maaş için göçük altında kalan işçinin mücadelesini veriyoruz.

Devletin malını yağmalayanların değil, “devlet malıdır çizmelerimi çıkarayım da sedye kirlenmesin” deyip çizmelerini çıkarmaya çalışanların mücadelesini veriyoruz.

Eli nasırlı, yüzü hüzünlü çiftçinin mücadelesini veriyoruz.

Ve görülüyor ki Milli Görüş ne zaman mecliste olmamış ise milletimiz gerçek manada temsil edilememiş devletimizin ve milletimizin imkânları düzgün kullanılamamış tüm İslam âlemi ise sahipsiz kalmıştır

Yeniden büyük Türkiye'nin kurulması yeni bir dünya düzeni ve İslam birliğinin kurulması ancak Saadet Partisi iktidarı ile mümkündür. Saadet gelecek tüm insanlık saadete erecek saadetli günler hepimize çok yakın Saadet Partisi ilk yapılacak genel seçimde iktidara gelecektir.”

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68