Şen, “Anneler Günü”nde annelerle bir araya geldi

AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Eşref Şen, Anneler Günü nedeniyle AK Parti Yatağan Başkanlığı Kadın Kolları üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

Şen, “Anneler Günü”nde annelerle bir araya geldi
AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Eşref Şen, Anneler Günü nedeniyle AK Parti Yatağan Başkanlığı Kadın Kolları üyeleriyle Köyceğiz ilçesine bağlı Pınarköy Mahallesi’nde bulunan Yuvarlak Çay’daki bir resotoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Eşref ve eşi Gülnihal Şen’in davetlisi olarak gelen AK Parti Yatağan Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük ve kadın kolları üyeleri, gönüllerince eğlendi.

Kahvaltının ardından konuşan Şen, Müslüman ve Türk toplumlarında annenin baş tacı olduğunun altını çizdi. Şen, “Annene hizmet et çünkü cennet annelerin ayakları altındadır” diyen bir peygamberin ümmeti olarak annelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Şen, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Şuna inanmak lazımdır ki dünya yüzünde gördüğünüz her şey kadının eseridir” deyişini hatırlatarak, anneler için ne yapılsa az olduğunu belirtti.

Kadınların sosyal alanlarda ön planda olması için mücadele etmelerini, hem ekonomik hem de sosyal hayatın daha çok içinde bulunmaları gerektiğini vurgulayan Şen, “Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hepinizin Anneler Günü'nü kutluyorum. Annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim annelerimizden öğreneceklerimiz ömrümüzün sonuna kadar devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline layıktırlar” diye konuştu.

Şen, etkinliğin sonunda etkinliğe katılanlara ve restorandaki kadınlara karanfil verdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56