Serdaroğlu: “Hizmet için seçimi beklemedik”

DP Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, Yatağan Demeç Gazetesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, “Seçim çalışmaları kapsamında halkımızın bizlerden istediği talepleri gücümüz oranında yerine getirdik. Seçimi beklemedik” dedi.

Serdaroğlu: “Hizmet için seçimi beklemedik”

Demokrat Parti (DP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, beraberinde belediye meclis üyesi adaylarıyla Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Serdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinin Yatağan’a, Muğla’ya ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Seçim çalışmaları kapsamında kendilerine gösterilen ilgiden dolayı mutlu ve umutlu olduğunu kaydeden Serdaroğlu, “DP olarak, demokrasiye yakışır, halkın özgür iradesini ortaya koyabileceği alternatif bir seçenek olarak ortaya çıktığımıza inanıyoruz. Bu süreçte bize destek veren tüm Yatağanlılara ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon’a minnetlerimizi sunuyoruz. Biz, hizmet işi aşk işidir ve kadro işidir parolasıyla yola çıktık. Oy kullanan her vatandaşımızın geleceğine dair her oyun değerli olduğunu ve siyasette ikili sıkışıklığın Yatağanımıza zarar vereceğini düşünerek DP’den aday olduk ve üçüncü bir alternatif olarak halkımızın huzuruna çıktık” dedi.

Serdaroğlu, seçimi kazanmaya dayalı bir hizmet anlayışıyla hareket etmediklerini ve yıllarca Yatağanlıların ihtiyaçlarını gidermek için elinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Seçim çalışmaları kapsamında halkımızın bizlerden istediği talepleri gücümüz oranında yerine getirdik. Seçimi beklemeyerek, gerek Madenler’de, gerek Bozarmut’ta, gerek Bencik’te, gerek Katrancı’da, gerek Kadıköy’de ve birçok mahallemizde durak olsun, yol çalışmalarında kullanılacak malzemeler olsun ya da okulun veya caminin ihtiyaçları olsun halka dair talepleri yerine getirdik. Biz söz vermiyoruz, yapmaya gayret ediyoruz. Bu güvenle yola çıktık” diye konuştu.

Seçmenlerden özgür iradesiyle kadrolarına ve projelerine dikkatlice bakmalarını isteyen Serdaroğlu, “Halkımızın özgür iradeyle kadromuza ve projelerimize bakmalarını rica ediyoruz. Projelerimiz arasında eğitime dair olanları ön plana çıkarttık. İlçemizdeki liselere ve üniversitelere hazırlanan gençlerimizin takviye eğitim alma noktasında büyük sıkıntılar yaşadığını ve gelecekleri için iyi bir eğitim alamadıklarını gözlemleyerek belediye başkanlığını aldığımız ilk gün Beyaz Kolejimizi kurarak yaklaşık 50 öğretmen istihdamıyla beraber ilçemizdeki 7,8 ve 11 ile 12. Sınıf öğrencilerimize ücretsiz hazırlık kursu vererek sınavlara hazırlayacağız. Bunun yanı sıra işsizlik konusunda Yatağan’da çok ciddi bir problem var. Belediyede kuracağımız özel iştirak anonim şirketlerle gençlerimizi istihdam ederek ilçemizdeki işsizliğe de çözüm bulacağımızı vadediyoruz. Mühendis ağırlıklı kadromuzla belediyeciliği en iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68