Sonuçlar açıklandı, AK Partililer zafer turuna çıktı

1 Kasım Genel Seçimleri’nde, 7 Haziran Genel Seçimleri’nin sonuçlarına göre Türkiye genelinde oyunu 5 milyon artırırken, Yatağan’da ise oyunu en çok artıran parti oldu. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, AK Partililer başarılarını konvoyla şehir turu yaparak kutladı.

Sonuçlar açıklandı, AK Partililer zafer turuna çıktı
1 Kasım Genel Seçimleri’nde,  7 Haziran Genel Seçimleri’nin sonuçlarına göre Türkiye genelinde oyunu 5 milyon artırırken, Yatağan’da ise oyunu en çok artıran parti oldu. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, AK Partililer başarılarını konvoyla şehir turu yaparak kutladı.

7 Haziran Genel Seçimleri’nde 18 milyon 864 bin oy alan AK Parti, 1 Kasım Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara ve haberin hazırlandığı ana göre, 23 milyon 300 bin oy alarak oy oranını 5 milyon artırdı ve tek başına iktidara geldi.

Türkiye’de en çok oyunu artıran parti olan AK Parti, Yatağan’da da oyunu en çok artıran parti oldu. 7 Haziran Genel Seçimleri’ne göre oyunu bin 348 artıran AK Parti, Yatağan’da toplam 9 bin 993 oy toplamayı başardı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililer, oluşturdukları araç konvoyu ile ilçe merkezinde ellerinde bayrak ve slogan atarak, gecenin ilerleyen saatlerine kadar zafer turu attı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68