Tekin: “Ben hiçbir yere talip olmadım, yine olmayacağım”

AK Parti Yatağan Danışma Toplantı’nda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, yaklaşan kongre süreciyle ilgili olarak, “Ben hiçbir yere talip olmadım, yine olmayacağım. Hiçbir yere aday değilim, partim ne görev verirse onu yapmaya razıyım” dedi.

Tekin: “Ben hiçbir yere talip olmadım, yine olmayacağım”

AK Parti Yatağan Danışma Toplantısı, Yatağan Belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, mahalle temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Tekin, 5 yıl önce göreve geldiğindeki vaatlerinin Yatağan Meslek Yüksekokulu, Yatağan-Milas karayolu, Yatağan Devlet Hastanesi ve Yatağan Belediyesi’ni kazanmak olduğunu hatırlattı.

Görev süresince vaatlerini yerine getirdiğini belirten Tekin, “Çalışmalarımız neticesinde, MHP ile yaptığımız ittifakla, hep beraber sahada basılmadık yer, sıkılmadık bir el bırakmadık. Tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak ilçemize hizmet edeceğimizin sözünü vererek bugünlere geldik. 31 Mart seçimlerindeki desteklerinizden dolayı hepinize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Tekin, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün hızla harekete geçerek çalışmalara başladığını kaydederek, “Yatağan’a bu güne kadar yapılmayan hizmetler, 6 ay gibi kısa bir sürede tüm mahallelerimize yapılır oldu. Neredeyse tüm mahallelerimizde bir şantiye havası var. Artık Yatağan, AK Partili belediyeciliği görmeye başladı. Bazen ilçe merkezindeki vatandaşlarımızdan şikayet alıyoruz. Vatandaşlarımız, ilçe merkezinde hizmet göremediklerini iddia ediyorlar. Belediye başkanımızla bu konuyu sürekli görüşüyoruz, başkanımız bundan sonra ilçe merkezinde dişe dokunur, göze görünür hizmetler yapacaklarını söyledi” diye konuştu.

Yaklaşan kongre süreciyle ilgili olarak da konuşan Tekin, şöyle konuştu:

“Biz bir teşkilatız. Bizde görev istenmez, görev verilir. Bu güne kadar bulunduğum görevlerin hiç birine istememle gelmedim. ‘Ali Tekin, gel, adaysın’ dediler, aday oldum. Daha sonra ‘Ali başkan, devam edeceksin’ dediler, yeniden aday oldum. Hiçbir fitne ve dedikoduya yer vermemeliyiz. Meyve veren ağaç olduğumuz için taşlamak isteyenler olacaktır. Ben bu görevi yapsam da yapmasam da İl Başkanımız Kadem Mete’nin arkasındayım. Ben hiçbir yere talip olmadım, yine olmayacağım. Hiçbir yere aday değilim, partim ne görev verirse onu yapmaya razıyım. Görev vermezse de sağ olsunlar. Biz Yatağan, Muğla ve Türkiye sevdalısıyız.”

“Allah, birliğimizi bozmasın”

Türkiye’nin zor günler geçirdiğinin altını çizen Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için hayır duasında bulundu.

Toksöz, AK Parti’nin Yatağan’da birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceğini belirterek, “Bugün 46 yıllık bir belediyeyi yıktık, geldik. Bunda, bu salonda oturan her kardeşimin tek tek emeği var. Hep birlikte mücadele ettik. Birbirimize sıkı sıkı sarıldık ve bu şekilde hareket ettik. Allah, birliğimizi bozmasın. Bunu bozmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Partimiz ne karar verirse, onun arkasındayız” dedi.

“Teşkilatımız, her zaman bizim önceliğimizdir”

Yatağanlıların AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’ye büyük bir teşekkür sunması gerektiğini vurgulayan Toksöz, “Cumhurbaşkanımızın Yatağan’a gelerek bizleri onurlandırmasının en büyük sebebi, il başkanımızdır. Allah razı olsun. Biz artık belediye başkanı olduk, teşkilatla ilgili söyleyebileceklerimiz bu kadar. Sizlerin emrinizdeyiz. Teşkilatımız, her zaman bizim önceliğimizdir. Ben de ilçe başkanlığı yaptım. Benimle sokak sokak, ev ev dolaşan kardeşlerimsiniz. Bunları unutmadık. Teşkilatımız bu konuda müsterih olsun. Biz geldiğimiz yeri biliyoruz, inşallah gideceğimiz yeri de biliyoruz. Bizim önceliğimiz Yatağan’dır. Göreve geldiğimiz günden bu yana sıkıntı ve dertlerle uğraştık. Buranın düzelmesi noktasında, teşkilatımın ne kadar kalender ve sahip çıkan bir yapısı olduğunu biliyorum. Bize süre verin, biz burayı 1-2 yıl sonra sizin övüneceğiniz ve gurur duyacağınız bir noktaya getireceğiz. Bunu nasıl yapacağımızı biliyoruz, zamanla yapacağız” diye konuştu.

Toksöz, seçimin ardından gerçekleştirilen ziyaretler nedeniyle yaklaşık 2 ay hizmet yapamadıklarını fakat sonrasında hizmetlere hız verdiklerini kaydederek, şöyle konuştu:

“40 milyon liralık bütçemizi 65 milyon liraya çıkardık. İl başkanımız ve milletvekillerimizle yaptığımız çalışmalarla devletimizin bize sağladığı 15 milyon lira civarında bir paramız var. Evraklarını aldık, Allah izin verirse bunların ihalesini yapacağız. Yıllara sari olmasın, müteahhitlere fazla para ödemeyelim diye, ihalelerini 2020 yılının başında yapmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde çıkaracağımız gazeteyle belediye başkanlığımızın 200 gününde yaptıklarımızı size anlatacağız. Tüm mahallelerimize sırasıyla gireceğiz ve hizmetlerimizi yapacağız. İlçe merkezinde yapacağımız altyapı çalışmasıyla elektrik, telefon gibi yatırımları yeraltına almamız gerekiyor. Bunlarla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İlçe merkezine inşallah önümüzdeki hafta gireceğiz. Yatağan’a yapılacak yatırımlarla ilgili istişare halindeyiz.”

“Bizim nereden nereye geldiğimizi bazıları görmüyor”

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ise, Yatağanlı AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz’ü işaret ederek, AK Parti’nin Yatağan’daki zaferinin arkasında kadınların başarılı çalışmalarının olduğunu söyledi.

Türkiye’nin şuan dünyaya büyük bir ders verdiğini ileri süren Mete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya 5’ten büyüktür” sözüne atıfta bulunarak Türkiye’nin dünyadan büyük olduğunun konuşulur olduğunu kaydetti.

Mete, Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı’nda Avrupa Birliği, NATO, Amerika ve Arap Birliği, Türkiye’ye karşı olduğunu deklare ettiğinin altını çizerek, “Bu süreçte ‘biz sizin yanınızdayız’ diyen olmadı. Bütün bunlara rağmen ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazmış olduğu mektuba, cumhurbaşkanımız harekata başlayarak cevap vermiştir. ‘Yanı başımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz’ dedi ve o günden bu güne kadar gereğini yaptı. Bizim nereden nereye geldiğimizi bazıları görmüyor. Türkiye’nin içerisinde olanlar bunu görmek istemiyor. 1974’te soydaşlarımız Kıbrıs’ta katledilirken Barış Harekatı yaptık ve 3 gün sürdü. Elektronik harp denilen şaşırtmaca sinyallerle kendi savaş uçağımızla kendi gemimizi bombalattılar. Amerika ve Avrupa bize ambargo koydu ve üçüncü günde harekatı bitirmek zorunda kaldık. O zaman harekata katılanlar, ‘3 gün daha devam etseydik, bütün Kıbrıs’ı alırdık’ derler. Ama üçüncü günde bitirmek zorunda kaldık. Çünkü kendimize ait tankımız, tüfeğimiz, İHA’mız, SİHA’mız yoktu. Top mermisi üreten bir ülke değildik o zaman. Bize silah satan 8 ülke satışlarını durdurdu. Bizde en ufak geri adım oldu mu? Olmadı. 13 maddelik bir anlaşma açıklandı. Bunların içerisinde Türkiye hiçbir taviz vermedi” diye konuştu.

“Onları daha aklı selim davranmaya davet ediyorum”

Türkiye’nin ekonomiye yapılan müdahalelere aynı sertlikle cevap veren bir ülke haline geldiğini vurgulayan Mete, şöyle konuştu:
“Biz, ülkesi için mücadele eden bir liderin kurmuş olduğu partide ona destek vermemiz lazım. Kimse bizden paramızı veya canımızı istemiyor. Cumhurbaşkanımız bizden, ‘Ömer olmamızı’ istiyor. Halkın inandığı ve güvendiği Ömerler olun diyor. Bize düşen, bu şekilde çalışmaktır. ‘Yeni partiler kuruluyor’, ‘Yeni partiler, AK Parti’den ne kadar oy alacak’, ‘AK Parti bölünecek mi’ gibi sorular bizi ilgilendirmiyor. Futboldan örnek vermek vereyim, biz Süper Lig’de lideriz. Biz önümüzdeki tüm maçları kazanmaya talibiz. Biz bütün maçları kazanırsak 2’nci ve 3’üncü takımların aralarında yaptıkları maçlar bizi ilgilendirmez. Birinci takım kazandıkça, ikinci takımın aldığı sonuçların bir önemi yok. Bize düşen, lider takımımıza, kurulduğu 2001 yılından bu güne kadar nasıl yaptıysak, aynı şekilde destek olacağız. Halkın sorunları ile ilgileneceğiz, samimiyetle çalışacağız ve hizmet edeceğiz. Bu vatandaş zaten bizi hak ettiğimiz yerde tutar. Bu vatandaş zaten hizmete aç. Biz onlara hizmet ettiğimiz sürece, onlar da bize gereken değeri verecektir. Daha önce bizde bakanlık yapan, partiye kızıp da partiden ayrılarak yeni parti kuran bir bakan vardı. O, Abdüllatif Şener’di. En son kurduğu partiyi de kapatarak CHP’ye payanda oldu. Zamanında bu partide bakanlık, başbakanlık ve genel başkanlık yapmış kişilerin, aynı akıbete uğramasına üzülürüm. Bu yüzden onları daha aklı selim davranmaya davet ediyorum. Her kim ki kendisine yeni bir yol çizerse de, ona uğurlar olsun. Biz AK Parti olarak partimizdeyiz, halkımızla beraber kol kola bu ülkeyi daha iyi bir yere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

İlçe Danışma Toplantısı’na katılan heyet, daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68