Tekin, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, hükümetin Yatağan’a kazandırdığı yaklaşık 250 milyon liralık hizmetleri anlatarak, 24 Haziran’daki seçimlerde destek istedi.

Tekin, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, muhabirimize yaptığı açıklamada, AK Parti hükümetinin Yatağan’a yaptığı ve yapmayı planladığı hizmetleri anlattı.

Tekin, yaptığı açıklamada, 24 Haziran’da sandığa giderek Türkiye’nin ve çocukların geleceğini oylayacaklarını belirterek, “Umut ediyorum ki Yatağan halkı tercihini istikrardan, hizmetten, yapılan ve yapılacak eserlerden ülkemizin istiklal ve istikbalinin devamından yana kullanacaktır ve 24 Haziran’da AK Parti ile devam diyecektir” dedi.

AK Parti hükümetinin sulama yatırımlarını anlatan Tekin, “Dev bir proje olan 100 milyon lira civarındaki Girme Barajı ve Sulaması inşaatı devam etmektedir. Şeref Köyü Göleti 15 milyon lira, Yayla Köyü Barajı 10 milyon lira, Kadıköy Göleti 5 milyon lira, Gökpınar Göleti 5 milyon lira, Kazan Göleti sulama sahalarının kanallarının yapılması ve Katrancı ile Dipsiz bendinin yapılması sulama alanında sayabileceğimiz projelerimiz” diye konuştu.

Tekin, Yatağan’ın daha yaşanabilir hale gelmesi için her alanda yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydederek, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın daha iyi konutlarda yaşayabilmesi Bozarmut, Yeşilbağcılar ve Madenler mahallelerimize TOKİ tarafından yapılan konutları kazandırdık. Gençliğe verdiğimiz önem gereği yaklaşık değeri 3 milyon lira olan her türlü spor aktivitelerinin uygun şekilde yapılabildiği spor salonumuz 2015 yılında hizmete girmiştir. Ölüm kavşağı olarak bilinen köprülü kavşağı yaparak önemli bir sorunu ortadan kaldırdık. Yatağan’a yapılan eğitim yatırımlarımız, Türkiye’nin sayılı büyük okullarından olan Mesleki Teknik Eğitim, ayrıca Yatağan Lisesi’nin yanına yapılan Gazi Anadolu Lisesi pansiyonu, Fatih Ortaokulu, Sağlık Meslek Lisesi, bir kaç mahallemizdeki okullara çocuklarımızın faydalanması için çok amaçlı salonlar yapılmıştır. Yatağan halkı için büyük önem taşıyan Yatağan’ın simgesi olan ve yıllar önce yıkılıp kendi haline bırakılmış tarihi Demir Köprüyü orjinaline uygun olarak yapımını sağladık. Yine Yatağanımıza yaklaşık 42 milyon lira bedelle halkımıza layık modern bir hastane ihalesini gerçekleştirdik ve inşaatına başladık. Yeni SGK binamızı yaklaşık 650 bin lira yatırımla tamamlayarak kendi yerinde ve kendi binasında hizmete başlamıştır. Tüm engelleme çalışmalarına rağmen ısrarla takip ettiğimiz ve üzerinde çok emek harcadığımız Yatağan Meslek Yüksekokulu yaklaşık 6 milyon lira değerinde devam ihalesi yapılmasını sağladık ve nihayetinde yer teslimi yapılıp inşaat 10 yıl aradan sonra yeniden başladı. Yeni Mahalle Camisi yanındaki parkın finansmanını sağladık. Pazar yeri çevresindeki taş yolların yapılmasını sağladık. Büyükşehirden önce AK Parti hükümetiyle dağa taşa yapılan parkeler ve hizmetler sonrası büyükşehir belediyesine geçen mahallelere hizmet yapılamaması sonucunda çok amaçlı salon ve parke tedariki yapılmıştır.”

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Tekin, şunları söyledi:
“Şehrimizi daha da güzelleştirmek için hizmete doymuyoruz. Çalışmaları süren bir hizmet bitmeden, yeni bir hizmetin çalışmalarına başlıyoruz. Allah izin verirse ilçemize bir bölge müzesi kazandırarak, bölgedeki antik kentlerden çıkan tarihi eserleri yerinde sergileme şansı yakalayacağız. Artık ihtiyacı karşılamayan Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı’nı yeniden yapmak için girişimlere başladık. Gençlerimizin vakitlerini geçirebileceği Gençlik Merkezi’ni kurmayı hedefliyoruz, bununla ilgili çalışmalar son noktaya geldi. Kaya Köstepen Şehir Stadı’nı, isim babasına yakışır hale getireceğiz. Yapım çalışmalarına yeniden başlanan Yatağan Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilerin barınmalarını sağlayacak Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu’nun yapılması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yıkılan Demir Köprü’nün yeniden hizmete açılmasının ardından yine yıkık vaziyetteki Yava Köprümüze sıra geldi. Uzun yıllardır kaderine terk edilen köprüyü yeniden yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Selam, sevgi ve saygıyla seçimlerin vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER