Tezcan: “Erdoğan, yeni dönemin emeklilik dönemi artık”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Muğla’nın Yatağan ilçesinde vatandaşlara seslendi. Tezcan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birinci dönemine çıraklık, ikinci dönemine kalfalık, üçüncü dönemine de ustalık dönemi dedi. O da bitti ama Erdoğan’ın hırsı bitmiyor. İlanihaye iktidarda kalmak istiyor. Yeni döneme de isim arıyor. Hiç uğraşmasına gerek yok. Yeni dönemine isim bulduk. Sayın Erdoğan, yeni dönemin ‘emeklilik dönemin’ artık. Hadi git emekli ol” dedi.

Tezcan: “Erdoğan, yeni dönemin emeklilik dönemi artık”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, 24 Haziran’daki seçimler öncesinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında Muğla’nın Yatağan ilçesine geldi.

Parti binası önünde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve partililer tarafından karşılanan Tezcan, parti otobüsü üzerinde vatandaşlara seslendi.

Türkiye’deki çiftçi, esnaf, emekli, memur ve işçi başta olmak üzere herkesin sıkıntılar çektiğini ileri süren Tezcan, CHP’nin bu sıkıntıların farkında olduğunu ve çözümler geliştirdiğini söyledi.

Tezcan, Türkiye’nin değişimin eşiğinde olduğunu ve gittikleri her yerde vatandaşların gösterdiği teveccühlerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Yatağan, hem işçisinin hem de çiftçisini çok olduğu bir bölgedir. Yani CHP’nin iktidarda yapacağım dediği vaatleri saysak hepsi Yatağanlıların her bir yarasına merhem olacaktır. Yeminimizdir, 6 milyon işsiz, 16 milyon yoksulu olan bir ülke istemiyoruz. İşsizi işsizlikten kurtarmayacak, yoksulun yoksulluğuna son vermeyecek bir iktidar da istemiyoruz. O yüzden 24 Haziran’da verin oyunuzu, işsizliği ve yoksulluğu yok edelim” dedi.

“80 milyon vatandaştan borç faizini almayacağım”

Çiftçinin özlem duyduğu kar ettiği günleri tekrar göstermek için tarımı desteklerini anlatan Tezcan, “Çiftçinin kredi ve tüketici borç faizlerini sileceğiz. Çiftçiyi, esnafı ve vatandaşı faiz derdinden kurtaracağız. ‘Bu bolluk nereden geliyor’ diye soruyorlar. Bu iktidar, üç telekomünikasyon şirketinin devlete 5 milyar dolar olan borcu için af çıkardı. Devletin vergisi diye aldılar ama devlete ödemediler. Yatağan’daki Hasan amcadan aldığı vergiyi iç etmiş, cebine koymuş, ‘bu şirketlerden vergiyi almıyorum’ dedi. Sen onlardan o vergiyi almayınca devlet batmıyorsa ben de 80 milyon vatandaştan borç faizini almayacağım. Bu bir tercih meselesidir. Sizi tercih etmeyen hükümeti siz de tercih etmeyin. Bizim tercihimiz vatandaştan yanadır” diye konuştu.

“6 ay içerisinde kalan 500 bin taşeronu kadroya alacağız”

Tezcan, 2015 yılındaki seçim bildirgelerinde taşerona kadro vereceklerini söylediklerinde kendilerine ‘memleket batar’ diyenlerin bugün taşerona kadro vermek için proje geliştirdiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Baktılar ki tuttu, millet kabul etti. Bizim seçim bildirgelerimiz ‘çalışkan öğrencilerin kopya çekilen ders notu’na benzedi. Hepsi bizimkisini kopyalıyor. Onlar da tembel öğrenci, dersine çalışmamışlar. Tembel öğrenci nasıl sınıfta kalır, bunlar da 16 yıldır sınıfta kaldılar. Bizim seçim bildirgelerini kopya ediyorlar, onu da kötü kopya ediyorlar. Hiç olmazsa doğru yapın da milletin de işine yarasın. ‘Taşeron işçiyi kadroya alıyoruz’ diye aldattılar, 500 bin kişi açıkta kaldı. Projenin asıl sahibi biz olduğumuz için problemin nerede olduğunu, milleti nerede aldattıklarını biliyoruz. İnşallah 25 Haziran sabahı, Allah’ın izni, milletin isteğiyle iktidara geleceğiz. 6 ay içerisinde kalan 500 bin taşeronu kadroya alacağız.”

“Hadi git emekli ol”

Vatandaşların artık değişiklik istediğini vurgulayan Tezcan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birinci dönemine çıraklık, ikinci dönemine kalfalık, üçüncü dönemine de ustalık dönemi dedi. O da bitti ama Erdoğan’ın hırsı bitmiyor. İlanihaye iktidarda kalmak istiyor. Yeni döneme de isim arıyor. Hiç uğraşmasına gerek yok. Yeni dönemine isim bulduk. Sayın Erdoğan, yeni dönemin ‘emeklilik dönemin’ artık. Hadi git emekli ol. İsteğe bağlı olarak emekli olmayacağını biliyorum. İnşallah 24 Haziran’da bu millet sandığa gidecek ve Erdoğan’ı resen emekli edecek. Korkmasına da gerek yok. Emekli olduğu dönem, bizim iktidar dönemimiz olacak. 25 Haziran’dan sonra emeklilik öyle korkulacak bir iş olmayacak. Emeklinin refah ve gelir düzeyi yükselecek. Erdoğan korkma, emekli bizim dönemimizde huzur içerisinde olacak. Bir de iki maaş ikramiye vereceğiz, al iki maaş ikramiyeni otur” diye konuştu.

“Bunların FETÖ’yle mücadele diye bir dertleri yok”

Tezcan, hukuk üstünlüğünün ve demokrasinin olmadığı bir ülkenin dünyayla entegre olamayacağını savunarak, şöyle konuştu:

“Hukuk üstünlüğünün ve demokrasinin olmadığı bir ülke dünyayla eklemlenemez. O ülkeye yabancı sermaye gelmez, içerideki sermaye güvende olmaz, o yüzden geldiğimiz günün ertesi günü Olağanüstü Hali kaldıracağız. Yüz binlerce OHAL mağdurunun sorunu çözeceğiz. Hukuk üstün olacak. İnsanların sorgusuz sualsiz KHK mağduru olmasını engelleyeceğiz. FETÖ’yle mücadele edeceğiz yalanıyla OHAL ilan ettiler. O dönem, ‘15 Temmuz darbe girişimine parlamentoda beraber direndik, gelin Meclisi devre dışı bırakmayın, birlikte verelim bu mücadeleyi, hukuk içerisinde verelim’ dedik. 20 Temmuz’da olağanüstü hal ilan ettiler ve Türkiye sivil bir darbe yaşadı. 20 Temmuz, bir sivil darbedir. Meclis devre  dışı bırakıldı OHAL şartlarında Türkiye’yi iki senedir yönetiyorlar. Bu dönemde referandum yapıldı, şimdi de seçim yapıyorlar. Erdoğan çıkmıyor ‘seçimden sonra olağanüstü hali kaldıracağız’ diyor. Niye seçimden sonra, elini tutan mı var? Şimdi kaldırsana. Çünkü olağanüstü hal yetkileriyle bir kere daha haksız iktidarını sürdürmenin peşinde. Olağanüstü hal de olsa, ne olursa olsun millet sandığa gidecek ve OHAL ile birlikte seni sandığa gömecek. 2 senedir FETÖ’yle mücadele yalanıyla bu memleketi OHAL’e mahkum ettiler. Yeminle söylüyorum, bunların FETÖ’yle mücadele diye bir dertleri yok. Olsa FETÖ’nün siyasi ayağına ulaşmaya çalışırlar. Gitmiyorlar, gidemezler. Giderlerse varacakları adres kendileridir. Darbenin siyasi ayağı kendileridir. Üniversiteler kuruldu, üniversitelerin kurdelelerini kesen, üniversitelere bağış yapın diye zorlayan valiler ve kaymakamlar bunların atadıklarıydı. Bunların bakanların filanca üniversitelere bağış yapın diye zorladı, şimdi o üniversitelere bağış yapın diyenler hala iktidarda, o üniversitelere çocuklarını verenlere hapiste. İhaleleri bunlar verdiler. Bunların büyükşehir belediye başkanları, şimdi bakanlık yapanlar, FETÖ’cü dedikleri şirketlere en büyük ihaleleri verdiler. İhaleyi veren iktidarda, ihaleyi alan hapiste. Bunlar 15 Temmuz darbesini yapanları general yaptılar. Saraya kadar girmişler, genelkurmayı teslim etmişler. General yapanlar iktidarda, o generallerin talimatıyla sokağa er, erbaş ve askeri öğrenciler hapiste. Bunun neresi adalet, bunun neresi FETÖ’yle ve darbeyle mücadele. Siz aynı ipte oynayan iki cambazdınız, cambazın biri öbürünü itti, şimdi de öbürü ipin üzerinde durmaya çalışıyor. Millet öbür cambazı da ipten indirecek.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47