Toksöz aday adaylığını açıkladı

Ak Parti Yatağan eski ilçe başkanlarından Mustafa Toksöz 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Yatağan Belediye Başkanlığı’na partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. Ak Parti Yatağan İlçe başkanlığı önünde gerçekleşen basın açıklaması ile aday adaylığını kamuoyuna duyuran Mustafa Toksöz, “Belediye bizim dönemimizde herkesin belediyesi olacak. Hiçbir ayrım söz konusu olmayacak.

Toksöz aday adaylığını açıkladı

Ak Parti Yatağan eski ilçe başkanlarından Mustafa Toksöz 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Yatağan Belediye Başkanlığı’na partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. Ak Parti Yatağan İlçe başkanlığı önünde gerçekleşen basın açıklaması ile aday adaylığını kamuoyuna duyuran Mustafa Toksöz, “Belediye bizim dönemimizde herkesin belediyesi olacak. Hiçbir ayrım söz konusu olmayacak. Yatağan’ı Muğla’da örnek ilçe yapmaya talibim. Önce Yatağan,  önce hizmet” dedi. Aday adaylığı açıklamasına katılan Muğla siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Yatağan Belediye Başkanlarından Ünal Toksöz yaptığı konuşmasında yeğeni Mustafa Toksöz’ü Yatağan halkına emanet ettiğini söyledi.  

Ak Parti Yatağan eski ilçe başkanlarından Mustafa Toksöz 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Yatağan Belediye Başkanlığı’na partisinden aday adayı olduğunu açıkladı.

Yatağan Belediye binasında gerçekleşen basın açıklamasına, Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Ak Parti eski Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Ak Parti Menteşe eski İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, aday adayı Mustafa Toksöz’ün amcası Muğla siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Yatağan Belediye Başkanlarından Ünal Toksöz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların sevgi gösterileri arasında kürsüye gelen Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Toksöz konuşmasına Hakkari’de meydana gelen patlamada şehit olan askerlerimizi anarak başladı.

Son yerel seçimden bu yana Yatağan’da hiçbir şeyin değişmediğini kaydeden Mustafa Toksöz, “İsterdik ki Yatağanımıza hizmet yapılmış bir adım bile olsa ilerleme kaydedilmiş olsun. Ama; maalesef Yatağan’ımız mahalleri ile birlikte her geçen gün daha da kötüye gidiyor.  2014 seçim programımızda yer alan ve bizim proje ve yer tahsisini yaptığımız hastanemiz İlçe başkanımız Ali Tekin’in girişimleri sonucu ihalesini yapılarak temeli atıldı. Üniversite yine teşkilatımız sayesinde inşaatı başlatıldı. Yatağan Belediyesinden bugüne kadar ne yazık ki,  dişe dokunan bir icraat göremedik. Köylerimizdeki arsalar çok iyi fiyatlarla satıldı, ancak elde edilen gelirle gerekli yatırımlar yapılmadı. Vatandaşlarımızın gözünü boyamak için onların layık olmadığı sözde kapalı düğün salonları yapıldı. Özel idareden köylerimize verilen traktörler satıldı. Parke taşı makinaları belde belediyelerden alındı, hiçbir şekilde kullanılmadı. O kadar kötü yönetim gösterildi ki, tüm mahallerimiz de olduğu gibi Yukarıyayla Mahallemizde hizmet alamadığı için isyan etti ve Ak Parti Belediyeciliği ile yönetilen Kavaklıdere’nin mahallesi olmak için, 18 Kasım’da referanduma gidiyor. “Yeter artık! Biz Yatağan Belediyesinden hizmet alamıyoruz, biz insanca yaşamak istiyoruz” dediler. Bizde onlara diyoruz ki bizi bekleyin” dedi.

Yatağan’ın çehresini değiştireceğiz

Toksöz açıklamasında Yatağan’da yapmak istediği projelerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Yatağan sporumuzu da ele alacağız. Yatağan sporun tesislerini yenileyeceğiz, sahamızı da yapacağız ve kulübümüzü oynadığı ligin çok üstüne çıkaracağız, herkesin iftihar edeceği bir kulüp haline getireceğiz. Prestij projeleri yapacağız. Tüm mahallelerimizde düğün salonlarını tuvalet ve yemekhane kısımlarıyla yapacağız. Bize gelen işleri Büyükşehir Belediyesinin görevi diyerek vatandaşlarımıza mazeret sunmadan çözüm odaklı Belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Satan değil, yapan olmak için geleceğiz. Önce Yatağan, Önce hizmet diyeceğiz.  Çalışacağız, çalışacağız, çok çalışacağız. Belediyecilikte herkese kapımız açık olacak. Başkanlık odasını giriş katına indireceğiz. Gelen tüm vatandaşlarımızı dinleyip, sorunlarını çözmek için gayret göstereceğiz. İmar ve şehircilik anlamında Yatağanı yeniden inşa edeceğiz. Daha öncede söylediğimiz gibi İnönü Bulvarında prestij projesi yapacağız. Yatağan gerçekten değişiyor, gelişiyor dedirteceğiz.  Tüm esnaflarımıza buradan sesleniyorum. Yatağan’da kazanılan burada kalacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkacağız. Üniversite ve şehrin içinde TOKİ’ler yapılacak. Belediye bizim dönemimizde herkesin belediyesi olacak. Hiçbir ayrım söz konusu olmayacak. Amacımız vizyonumuzu ortaya koyup Yatağan’ı Muğla’da örnek ilçe yapmak. Önce Yatağan,  önce hizmet diyoruz.

Sakın Kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır, ne yapsalar boş. Göklerden gelen bir karar vardır. Allah yardımcımız olsun, Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin. 2019 Mart seçimlerinin Yatağanımıza, Muğlamıza, ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Durmak yok yola devam.”

Amcasından yeğenine destek

Muğla siyasetinin unutulmaz isimlerinden ve Yatağan eski Belediye Başkanlarından Ünal Toksöz, yeğeninin konuşmasının ardından kürsüye çıktı. Yatağan’da yapılan hizmetlerinin 50 yıllık olduğunu ve bu hizmetlerinin kendi çalışmaları olduğunu kaydeden Ünal Toksöz, “Belediye başkanı olduğum dönemde Yatağan Muğla’nın en fakir ilçelerinden biriydi. Belediyenin parası yoktu. Ama yılmadım çalıştım ve bugün gördüğünüz hizmetlerin tamamı benim başkanlık dönemimde Yatağan’a geldi. Şimdi yeğenim Mustafa Toksöz, bu hizmetlerin devamını getirmek için başkanlığa aday adaylığını açıkladı. Aile bağlarıyla, çalışkanlığıyla, dürüstlüğü ile ben yeğenime kefilim. Bu hizmet yarışında yeğenimi sizlere emanet ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:38
YORUM EKLE