TOKSÖZ; “YATAĞAN'DA EZBERLER BOZULACAK”

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün seçim bürosu açılışı yaklaşık 2 Bin kişinin katılımıyla düzenlenen şölen havasındaki törenle gerçekleştirildi. İktidarın gücünü Yatağan’a hizmet olarak taşımaya kararlı olduklarını belirten Mustafa Toksöz’ün ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ise Özelleştirme sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunarak, “Sendikacılarla görüşen başbakanımızın, verdiği söz ve süreçle ilgili konuşmaları Yatağan’da tam olarak duyurulmadı, bazı kesimler bunu da istismar etti” dedi.

TOKSÖZ; “YATAĞAN'DA EZBERLER BOZULACAK”
 AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirme süreci ile ilgili önemli mesajlar verdi. Öztürk yaptığı konuşmada, “Yatağan ve Milas’taki emekçi kardeşlerimizin emek mücadeleleri üzerinden siyaset yaparak birileri prim yapmaya çalışmakta. Buradaki sendikacı arkadaşlarımız işçi kardeşlerimizin onuru için, gurur için ve ekmekleri için sayın başbakanımızla tam bir saat görüştüler. Başbakanımız orada sendikacı arkadaşlarımıza buradaki işçi kardeşlerimizin yanında olduğunu söyledi, ama bu ses Yatağan’da tam olarak duyulmadı. Bazı istismarcılar bu konuşmaları dahi istismar etti. O gün ne söylediyse başbakanımız bugün onlar yapılıyor. Bugün eğer özelleştirme tarihi ileri bir tarihe ertelendiyse, bunda elbette ki o gün orada bulunan sendikacı kardeşlerimizin de katkısı vardır. Ama o gün başbakanımızın ve Enerji Bakanımızın ortaya koyduğu katkıyı bugün burada söyleyemeyenler, işçi ve emekçi kardeşlerimizin hakları üzerinden halen daha istismara devam ediyorlar. Belediye başkanlığı seçimine endeksliyorlar. Kardeşim sen 10 yıldır, 15 yıldır Yatağan’a ne yaptın, hangi hizmeti getirdin, hangi problemi çözdün, çık onu söyle, onu anlat. Yatağanın sorunlarını ancak biz çözebiliriz, iktidar partisinden başka bu sorunları kimse çözemez, kim çözecek bu sorunları. Dün söylediğini bu gün unutanlar Yatağanın sorunlarını çözemez. Biz sizin hizmetkârınız olmaya hazırız, Mustafa kardeşimizi belediye başkanı olarak getirdiğimiz gün, Ankara ile Yatağan arasında köprü kurup, ne gerekiyorsa en kısa sürede gereği fazlasıyla yapılacaktır” diye konuştu. 

“Ezber bozacağız”

Sık sık alkışlar ve sloganlarla kesilen ve coşkulu bir kalabalığa hitap eden AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ise seçim bürosu açılışı öncesinde yaptığı konuşmada, Yatağan’da yapılmaz, yapılamaz denilen ne varsa yapmaya, ezber bozmaya geldiklerini belirterek, “5 Şubat 2014 yani bugün artık Yatağan’da bir değişimin, gelişimin başladığı tarih olacak. Her şeyin değişeceği yapılmaz denilen ne varsa, hepsini beraber gerçekleştirmek için, kutsal bir adım atıyoruz. 30 mart Yatağan için bir milattır. Aydınlanmanın, kalkınmanın, kazanmanın, değişimin, gelişimin miladı.

4 yıllık fakülte sözü

Geçtiğimiz günlerde esnaf odamızın kongresi oldu. Sayın esnaf odası başkanımız İnönü Bulvarının düzenlenmesi ve üniversite konularında beklentileri olduğunu dile getirdi. Sayın belediye başkanımızda bunları iktidarın yapması gerektiğini söyledi. Bizde diyoruz ki, “Yatağan niye yapamadı” ama biz söz veriyoruz, 30 Mart’tan sonra hem bulvarı düzenleyip, ticarete açacağız, hem de üniversiteyi 4 yıllık bir fakülte ile Yatağanımız’a kazandıracağız. Ben bu açılışta projelerden bahsetmeyeceğim. Aday tanıtım töreninde “1 yıl içerisinde üniversiteyi bitireceğiz” esnafımız için dedik. O günkü gazetelerimiz mevcut. Köy gezilerine çıktık. Sosyal devlet ve sosyal projeler dedik. Bize Allah yetime, yoksula, garibana yardımcı olacaksak belediye başkanı olmayı nasip etsin dedik. Bakıyoruz bizim söylemlerimizin halkta karşılığının olduğunu görenler başlıyor “vallahi de billahi de yapacağız” demeye. Yapacağız derken yeterli bilgiye sahip olunmayınca üniversitenin açılış tarihini ilkokulların açılış tarihini veriyorlar. Bizim projelerimiz çok daha güzel, başbakanın tabiriyle çılgın projeler olacak.

“Böyle gelmiş, böyle gitmeyecek”

Bizim davamız; ayırmadan kayırmadan her bir vatandaşımızın yanında tepeden tırnağa halkımızın hizmetkarı olmaktır. Bu uğurda gerekirse, elimizi değil başımızı taşın altına koyarak çalışmaya da hazırız. Çünkü biz biliyoruz ki, Yatağan uğruna durmak bilmeden çalışmayı sonuna kadar hak eden bir kent, Yatağan halkı ise hak ettiği şekilde yaşamayı hak edecek kadar değerli. Biz artık yeraltı zenginlikleri buhar olup uçan, bir yatağan görmek istemiyoruz. “böyle gelmiş böyle gider” mantığını reddediyoruz. Ve işte bugün seçim büromuzun açılışında size and içiyorum. Bu kapıya iyi bakın dostlarım. Bu kapı sizin kapınız ve size her zaman açık, seçimden önce de seçimden sonra da açık. Hiçbir ayrım yapmaksızın her birinize tek tek söz veriyorum ki açık kalacak. Biz ortak yönetimden, birlikten yanayız ve birlik olmanın kudretinin yaratacağı gücün farkındayız”.

“Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

“Değerli hemşerilerim seçim büromuz sabah 7’den akşam 23’e kadar tüm Yatağanlılar’ın hizmetinde olacak. Bu güne kadar yaptığımız tüm başarılı çalışmalar gibi, seçim büromuzu da Yatağan Belediye Başkanı olacak kişiye yakışması gerektiğini düşünerek organize etmeye özen ve gayret gösterdik. Yatağan’ın bir evladı olarak artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıktığımız bu yolda, seçim büromuzun açılışında emeği geçen tüm arkadaşlarıma, katılan tüm dostlarıma teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün seçim bürosu İl Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Başkanı Osman Koç, Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEMEÇ
DEMEÇ - 6 yıl Önce

sayın okurumuz lütfen hangi yorumlarınızı yayımlamamız gerektiğini bize bildirin, çünki "yorumları yayınlayın cavit bey" ve "cavit bey yoruum hoşunuza gitmedi galiba" yazılı yorumlardan başka bir yorum göremiyoruz malesef,

Yörük 48
Yörük 48 - 6 yıl Önce

yorumlari yayinlayin cavit bey

memo
memo - 6 yıl Önce

cavit bey yorumum hoşunuza gitmedi galiba

memo
memo - 6 yıl Önce

cavit bey yorumum hoşunuza gitmedi galiba

mert
mert - 6 yıl Önce

sakmayın yorumlarımızı

a.a
a.a - 6 yıl Önce

göremessin tabi işine gelmiyor cavit.

MEHMET
MEHMET - 6 yıl Önce

yukarıdakiler ezberimizi yeterince bozdular zaten.birde siz bozmayın.nasıl bozduklarıda belli.lütfen yorumları yayınlayalım.daha önceki yorumu göremiyorum.

SIRADAKİ HABER