15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Yatağan Cinaz, İYİ Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi doğumlu Peyami Cinaz, İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

15 Mayıs 2018 Salı 08:33
Bu haber 1834 kez okundu
Yatağan Cinaz, İYİ Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi doğumlu Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Peyami Cinaz, görevinden istifa ederek İYİ Parti’den Muğla Milletvekili Aday Adayı oldu.

1954 Bozüyük doğumlu Prof. Dr. Peyami Cinaz, aday adaylığını açıkladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerin, Türkiyemizin birçok anlamda karşı karşıya kaldığı sorunların ve sıkıntıların aşılması anlamında bir dönüm noktası olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. 30 yıldan fazla süredir akademik hayatın içinde olan bir akademisyen ve toplumun birçok kesimiyle bütünleşmiş bir hekim olarak, İYİ Partiden milletvekili aday adaylığımın nedeni bu kötü gidişin önüne geçmektir. Ülkesinin geleceğinde "İYİ" şeyler olmasına İnanan bir aday olarak, özellikle adalet, eğitim ve ekonomi alanlarında önceliklerimizin bulunması gerektiğine inanıyorum.”

Cinaz kimdir?

1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlığını 1983 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan almıştır. Yan dal olarak aynı üniversiteden Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı'nda yapmıştır. Doçentliğini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, Profesörlüğünü de 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden almıştır.

Gazi Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Gazi Hastanesi Başhekimliği de dahil olmak üzere bir çok akademik ve idari görevde bulunmuştur.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV