Yatağan İYİ Parti’den genel başkanlarına imza desteği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olması için imza kampanyasına Yatağanlı İYİ Partililer de büyük ilgi gösterdi.

Yatağan İYİ Parti’den genel başkanlarına imza desteği
Parti önünde İlçe Başkanı Oktay Yönter başkanlığında toplanan partililer, toplu halde Yatağan Seçim Müdürlüğü önüne geldiler ve Genel Başkanları Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için gereken 100 bin imzayı toplayabilmek için destek verdiler.

İlçe Başkanı Oktay Yönter, “100 bin imza kampanyası” hakkında gazetecilere yaptığı açıklamada, “24 Haziran Genel Seçimlerinde cumhurbaşkanlığı adaylığı için Genel Başkanımız Meral Akşener için Muğla il ve ilçe teşkilatlarında imza seferberliğini 4 Mayıs Cuma günü başlatıyoruz. Akşener için 4 Mayıs Cuma günü Muğla Adliyesi İlçe seçim kurulunda 100 bin imza toplanması için ilk adımı atmış bulunacağız. Seçmenlerimizin Genel Başkanımız Meral Akşener için toplanacak imza için, nüfus cüzdanı ile ilçe seçim kuruluna gelmeleri yeterli olacaktır. Muğlalı hemşerilerimiz, tek adam rejimine, bu kötü gidişata dur demek için İmza vereceklerini gönülden inanıyorum ve onlara güveniyorum. 4-9 Mayıs tarihleri arasında saat 08.00 ile 20.00 arasında imza verme işlemi devam edecektir. Cumhuriyet değerlerini benimsemiş, demokrasiden ödün vermeyen parlamenter sistemin tekrar geri gelmesi için olmazsa olmazımız, Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin Cumhurbaşkanı olmasıdır. Tüm Muğlalı hemşerilerimi Seçim Kuruluna gitmeyi, değerli Genel Başkanımız Meral Akşener’i cumhurbaşkanı adayı göstermek için imza vermeye davet ediyorum. ‘Artık yeter’ diyorsan, millet olarak ‘benim de sözüm geçsin’ diyorsan, ‘tek adamın rejimi başkanlığını istemiyorum’ diyorsan, imza kampanyamıza davet ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47