Yatağanlı aday adayı: “Türkiye’nin son seçimi olabilir!”

MHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Peyami Cinaz, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Yatağanlı aday adayı: “Türkiye’nin son seçimi olabilir!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Peyami Cinaz, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek, İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ile görüştü.

Son olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Bozüyüklü Peyami Cinaz, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, neden aday olduğunu açıkladı.

İmralı ile pazarlık yapan bir hükümetin, iktidardan uzaklaşmasının en önemli hedefleri olduğunu kaydeden Cinaz, “Ülkemizin şuan geldiği noktayı hepimiz bilmekteyiz. Bu belki, Türkiye’nin son seçimi de olabilir. Siyasette, Meclis’te çok güçlü olmamız ve Türkiye’nin geleceği ile ilgili alınacak kararlarda yer almamız gerekiyor. Onun için herkesin taşın altına elini koyması gereken bir dönemdeyiz” şeklinde konuştu.

Muğla’da kendisinin milletvekili olmasının önemli olmadığını, asıl önemli olanın MHP’nin Muğla’da birinci parti olması olduğunun altını çizen Cinaz, “Bugüne kadar edindiği tecrübelerimi ve bilgilerimi, hemşerilerim için değerlendirmek istiyorum. Bu zamana kadar çözülmemiş ve çözülememiş sorunların çözümü için katkıda bulunmak istiyorum. Bugüne kadar Muğla siyasetinin Ankara’da etkili olmadığı kanaatindeyim. Bu nedenle, tabanın sesine kulak vermek için milletvekili olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ankara’daki öğrencilik yıllarının Cebeci Site öğrenci yurdunda geçtiğini belirten Cinaz, o yıllarda aktif olarak ülkücü faaliyetlere katıldığını söyledi. Muğla’da kurulan ilk Ülkü Ocağı olma özelliğini taşıyan Bozüyük Ülkü Ocağı’nın kurucuları arasında yer aldığını ve 3 yıl boyunca kurucu başkanlığını yaptığını hatırlatan Cinaz, şöyle konuştu:

“Şuan Türkiye’de büyük bir kararsız kesim var. İnsanlar yeni arayış içerisinde ve milliyetçi-muhafazakar bir parti olmasından dolayı, AK Parti’den kayacak oyların tek adresi MHP olacaktır. Aynı şekilde CHP’den de rahatsız olan kesim, ikinci tercih olarak MHP’yi gördüklerini dile getiriyorlar. Bir partinin iktidara gelmesinde en önemli etken, lider ve kadrolardır. MHP lideri, diğer liderlere baktığımızda en pozitif olanıdır. 7 Nisan’da adaylar netleştiğinde, MHP iyi bir listeyle illerde seçime girerse, partimizin çok yüksek oy alacağına inanıyorum.”

Peyami Cinaz’ın özgeçmişi

1954 yılı Bozüyük doğumlu olan Peyami Cinaz, ilk ve orta okul eğitimini Bozüyük ve Yatağan’da aldıktan sonra Muğla’da aldığı lise eğitiminin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Kayseri Erciye Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayan Cinaz, Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ilk önce yardımcı doçent, daha sonra da doçent doktor oldu. Cinaz, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı’nda profesör olduktan sonra bu üniversitedeki görevine devam etti.

Finlandiya Helsinki Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde yurt dışı görevinde bulunan Cinaz, uzmanlığıyla ilgili olarak çok sayıda makale yazmanın yanı sıra düzenlenen kongrelere konuşmacı veya başkan olarak katıldı.

Ulusal Diyabet Danışma Kurulu, İyot Yetersizliği Hastalıkları ve Tuzun İyotlanması Programı Bilim Kurulu ve Okul Sağlığı Bilim Kurulu gibi çok sayıda kurulda görev alan Cinaz, görev yaptığı kurumlarda müdürlük, başhekimlik, koordinatörlük, dekanlık ve anabilim dalı başkanlığı görevleri yürütürken, en dikkat çekici görevleri ise, Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı oldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68