Yüksel Özden: "100 yıl sonra bu coğrafyanın haritası tekrar çiziliyor"

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Yüksel Özden:
 AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, "Dibimizdeki ülkeler, böyle birer birer, bir bakıyorsun Ukrayna'da başka bir şey oldu. Kuzeyimizde başka bir şey, güneyimizde başka bir şey. Çünkü aslolan şu, 100 yıl sonra bu coğrafyanın haritası tekrar çiziliyor, mesele bu. Yani 100 yıl önce nasıl oturdular çizdiler, o yapay haritalarla, yapay yönetimlerle, yapay idarelerle bir yere kadar geldiler. Şimdi tekrar çiziliyor, mesele bu" dedi.

Özden, Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşmada yaptığı konuşmada, Ortadoğu'da yaşanan çatışmalar nedeniyle uzun zamandır ramazan ayında oruçların tutulamadığını ve bayramlarının kutlanamadığını kaydetti.

Ortadoğu'da yaşanan gerginliğin Türkiye'ye sıçramamasının sebebini, Türkiye'nin temel harcının maneviyat olduğunu, maneviyata dayalı olarak da birlik ve beraberlik sayesinde ülkede birlikteliğin sağlandığı şeklinde açıklayan Özden, " Allah, eşinizle dostunuzla, çocuğunuzla, büyüklerinizle, kardeşlerinizle, sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde bayram tadında bayram geçirebilmeyi nasip etsin" dedi.

Parti binası önünde düzenlenen bayramlaşmada partililere hitaben konuşan Özden, şöyle konuştu:

"Dibimizdeki ülkeler, böyle birer birer, bir bakıyorsun Ukrayna'da başka bir şey oldu. Kuzeyimizde başka bir şey, güneyimizde başka bir şey. Çünkü aslolan şu, 100 yıl sonra bu coğrafyanın haritası tekrar çiziliyor, mesele bu. Yani 100 yıl önce nasıl oturdular çizdiler, o yapay haritalarla, yapay yönetimlerle, yapay idarelerle bir yere kadar geldiler. Şimdi tekrar çiziliyor, mesele bu. Biz bazen buradaki ufak tefek şeylere takıyoruz, ne olur bunları görmeyin. Bunun harcı da, bunun en büyük teminatı şuan AK Parti. Düşünün Allah korusun, etrafımız bu kadar yangına dönmüşken, ateş çemberiyle sarılmışken, Türkiye'de 6 ayda hükümetlerin gelip gittiği, yamalı bohça gibi koalisyonların oluştuğu, manşetlerle hükümetlerin, bakanların gittiği, işte iş adamlarının ülkeyi yönettiği, siyasi iradenin olmadığı, seçilenlerin yönetemediği bir ülke oldu mu burası nasıl olurdu. Onun için buraya kastediyorlar. Başbakanımıza kastetmelerinin sebebi bu."

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk ise, Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde 6 Ağustos 2014 tarihinde, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'ya geleceğini hatırlatarak, düzenlenecek olan parti mitingi için destek çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
48
48 - 7 yıl Önce

iyi çizin.yeniden çizelim derken haritayı tamamen silmeyinde.

SIRADAKİ HABER

banner68