ZEYBEKOĞLU: "İKTİDARINIZ SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR"

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin gündeme ilişkin açıklamalarına yanıt verdi. Zeybekoğlu, “Bu açıklamalar seni milletvekili yapmaz. Boşuna kendinizi yormayın” dedi. Zeybekoğlu ayrıca Mete’nin açıklamalarında yer alan iddialara yönelik gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarını söyledi.

ZEYBEKOĞLU: "İKTİDARINIZ SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR"

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, inşaat yasağı ile CHP’li belediyeler tarafından verilen çevrecilerin ve kamuoyunun tepkisine neden olan inşaat ruhsatları ile ilgili açıklama yapmış,
“Gelin sizinle biraz dertleşelim. Ama bu benim dertlerimi anlattığım bir dertleşme olmasın. Bizzat CHP teşkilatında çalışan veya CHP ye iyi niyetle oy verenlerin derdinden bahsettiğimiz bir dertleşme olsun” diyerek başladığı basın açıklamasında, “Bu iki yüzlülüğe dikkat çekme amacım bundan sonra hiçbir CHP li belediye başkanının veya CHP’li yöneticinin milletimizi aldatmasına izin vermeyeceğimizi ilan etmektir.  Bunlar yalan söylemeye devam ederlerse bizde yalanlarını yüzlerine çarpmaktan geri kalmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’ndan Mete’nin bu sözlerine yanıt gecikmedi.

Zeybekoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

“AKP İl Başkanı Kadem Mete ‘Dertleşme’ adı taşıyan mesnetsiz, tutarsız basın açıklamasında CHP’li yönetici ve belediye başkanlarımızı hedef alan iddialarda bulundu. Açıklamayı hayretler içerisinde izledik. Sayın Mete, bizim örgütlerimizi kendi teşkilatları ile karıştırmış olacak ki asılsız iddialar ortaya koydu.

“AKP KENDİ TABANINI BİLE İKNA EDEMEZ HALE GELMİŞTİR”

CHP’li belediye başkanlarımız kanunlara saygılı, hukuka uygun olarak kamu görevlerini yürütmektedirler. Ülkeyi yönetemeyen, yönetemediği için çareyi suni gündem yaratmakta bulan AKP, artık kendi tabanını bile ikna edemez duruma gelmiştir.
AKP’nin kalesi olarak bilinen metropol şehirlerini tek tek düşüren CHP’dir, CHP’nin onurlu belediye başkanlarıdır.

“BOŞUNA KENDİNİZİ YORMAYIN”

AKP İl Başkanı Sayın Mete, yaklaşan seçimler öncesinde bu tür asılsız iddialardan bir siyasi gelecek yaratma çabasındadır. Kendisine buradan seslenelim. “Sayın Mete; Bu açıklamalar seni milletvekili yapmaz. Boşuna kendinizi yormayın.”
Yaklaşan seçimler öncesi siz bu tür botokslu açıklamalarla kendinize siyasi bir zemin oluşturmak istiyorsunuz. Ancak bu konuda başarılı olma şansınız neredeyse hiç yok.
Sizi partimizin genel başkan yardımcısına, belediye başkanlarına hayâsızca yaptığınız iddiaları ispata davet ediyorum.

“İKTİDARINIZ SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR”

Sizler bizim çevreci hassasiyetimizi sorgulayacak durumda değilsiniz. Bizler sizin çevreciliğinizi Kaz dağlarından, Uzungöl’den, Güvercinlik’ten iyi biliyoruz. Türkiye’nin her bir bölgesinde ranta açılmaya çalışılan yerlerde halkımızla birlikte direnen biziz. ÇED Raporları vererek ve imar affı beklentisi yaratarak vatandaşlarımızı belediyelerle karşı karşıya getiren iktidarınız son günlerini yaşıyor.

“GEREKLİ HUKUKİ İŞLEMLERİ BAŞLATACAĞIZ”

CHP olarak ‘giderken daha ne götürebilirim, yandaşımı nasıl daha zengin edebilirim’ anlayışını yerle bir edeceğiz. AKP İl Başkanı Sayın Kadem Mete’nin açıklamalarında yer alan iddialara yönelik gerekli hukuki işlemleri başlatacağız.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Geliyor gelmekte olan, gidiyor yalan dolan…”

Elif Çay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96