320 güreşçi rakibinin sırtını yere getirebilmek için güreşecek

Kavaklıdere ilçesinde bu yıl 27’ncisi düzenlenecek yağlı pehlivan güreşleri, 28 Temmuz Pazar günü Kavaklıdere ilçesinin Menteşe Mahallesi’ndeki Beşpınar mevkiinde gerçekleşecek güreşlerde, 320 güreşçi, rakibinin sırtını yere getirebilmek için güreşecek.

320 güreşçi rakibinin sırtını yere getirebilmek için güreşecek

Yatağan’dan sonra denize kıyısı olmayan Kavaklıdere ilçesi, sahili olmasa da bakırcılık, halıcılık, mermercilik, ceviz üreticiliğiyle öne çıkarken, yemyeşil dağları akarsuları ve doğal güzelliği ile turizm kenti olma yolunda mesafe alıyor.

Bu yılki güreşlere, 13 kategoride, toplanda 24’ü başpehlivan olmak üzere 320 güreşçi katılacak. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kavaklıdere Beşpınar geleneksel yağlı pehlivan güreşleri marka oldu. Burada hem ata sporumuz olan güreşleri geleneksel olarak devam ettiriyoruz. Hem de buraya gelen vatandaşlar güreşleri izlemenin yanı sıra, güreş alanının altında bulunan doğa harikası antik mağaraya ziyaret ediyor. Ayrıca buz gibi akan suları ve doğal güzelliği görme fırsatı buluyor.  Bu yıl 27’ncisini gerçekleştireceğimiz güreşlere 24’ü başpehlivan olmak üzere 320 güreşçi katılacak. Spor Bakanımızı da davet ettik. Güreş ağamız hayırsever iş adamı Turgut Avcı’ya güreşlerimize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Pazar günü herkesi güreşlerimizi izlemeye davet ediyoruz.  Güreşler saat 10.00’da başlayıp 18.00’a kadar devam edecektir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER