4 branşta Yatağan’ı ilde temsil edecek Gazi Anadolu Lisesi’nde kutlama

Okulsporları İlçe Birinciliği müsabakalarında futsal ve voleybol branşlarında kadın ve erkek genç takımlarında derece elde ederek İl Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanan Gazi Anadolu Lisesi, başarısını pasta keserek kutladı.

4 branşta Yatağan’ı ilde temsil edecek Gazi Anadolu Lisesi’nde kutlama

Okul Sporları İl Birinciliği için Yatağan ilçesinde düzenlenen ilçe birinciliği müsabakaları, Yatağan ilçesinde 4 branşta gerçekleştirildi.

İlde Yatağan’ı temsil edecek takımların belirlendiği müsabakalarda Yatağan Gazi Anadolu Lisesi takımları önemli bir başarıyla imza attılar. Kadın ve erkek kategorilerinde voleybol ve futsal takımlarında 4 ayrı branşta Yatağan’ı Muğla’da temsil etmeye hak kazanan Gazi Anadolu Lisesi, bu başarısını pasta keserek kutladı.

Okulda düzenlenen programa, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, Okul Müdürü Gökbörü Arslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Şube Müdürü Kutlu, sporcuları, öğretmenleri ve idarecileri kutlayarak sporculara İl Birinciliği müsabakalarında başarılar diledi.

Okul Müdürü Arslan da, Gazi Anadolu Lisesi’nin tarihi bir başarıya imza attığını, bu başarısının okuldaki diğer kros, atletizm ve ragbi takımlarına örnek olması gerektiğine vurgu yaparak, “Okul yönetimi olarak gereken desteği sporcularımıza sağlayacağız. Bu alanda sonuna kadar kendilerinin destekçisiyiz. Okulumuzda 12 spor takımı var bu takımlardaki 470 sporcunun 234’ü lisanslı sporcudur. Okulumuzu sportif faaliyetlerde marka okul yapmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Devrim Karakuş ise, yaptığı konuşmada, “Sınav başarısını arttırmanın yollarından biri de sınava ayrılan sürede öğrencinin elinden geleni yapması ve sınavın tekrarının olmadığını bilmektir. Bunu da öğrenciye öğretmenin en kolay yolu spor karşılaşmalarıdır. Çünkü maçlar hakem düdüğü ile başlar, hakem düdüğü ile biter ve yapılan her şey yani sonuç skorda yazar. Üniversite sınavı ise gözetmen komutuyla başlar, gözetmen komutu ile biter ve skor ilan edilen puandır” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56