‘Altın kızlar’ kürsüyü işgal etti

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun 2020 faaliyet programında bulunan 2020 Göztepe Salon Okçuluk Türkiye Kupası’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk takımı, kürsüyü kapatarak ilk üç sırada yer aldı.

‘Altın kızlar’ kürsüyü işgal etti

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun 2020 faaliyet programında bulunan 2020 Göztepe Salon Okçuluk Türkiye Kupası, İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda yapıldı. 57 kulüpten 363 sporcunun katılımıyla düzenlenen ve 3 gün süren turnuvaya, Muğla’nın Yatağan ilçesinin Bencik Mahallesi’nde faaliyet gösteren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı da katıldı.

Songül Lök, Hazal Burun, Gülçin Balık ve Sevda Yaka’dan oluşan dört kişilik makaralı yay genç bayan takımı, bir ay önce Samsun’da düzenlenen turnuvadaki başarısını tekrarlayarak şampiyon oldu.

Büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvanın bireysel müsabakalarında ise, Hazal Burun altın madalya, Sevda Yaka gümüş madalya ve Songül Lök bronz madalya elde etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, bu başarısıyla makaralı yay genç bayanlar kategorisinde kürsüyü kapatarak ilk üç sırada yer aldılar.

Ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettiği başarılardan dolayı adından sıkça bahsettiren Okçuluk Takımı, kürsüdeki triple sayısını dörde çıkartırken, toplamdaki madalya sayısını da 163’e çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68