Altınordu Yatağan Futbol Okulu açıldı

Yatağan ilçesinde, altyapıya verdiği önemle tanınan İzmir temsilcisi Altınordu Futbol Kulübü’nün futbol okulu açıldı.

Altınordu Yatağan Futbol Okulu açıldı
 Altyapıdan çıkardığı futbolcuları Türk ve dünya futbol takımlarına kazandırmasıyla tanınan İzmir temsilcisi Altınordu Futbol Kulübü, Yatağan ilçesinde futbol okulu açtı.

Antrenörler Hüseyin Çolak, İlker Çineli ve Ahmet Zeybek tarafından verilen eğitimin açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.

Törende konuşan antrenör Çolak, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden antrenör Mustafa Karaman hakkında konuşması, duygusal anların oluşmasına neden oldu. Çolak, Altınordu Futbol Okulu’nun Yatağan’a açılmasında büyük katkı sağlayan Karaman’ın, Yatağanspor altyapısından yetiştirdiği futbolcularla ilçe futbolunda önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Çolak, Altınordu Futbol Okulu’nun “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” felsefesini Yatağan’da oluşturmak için okulun açıldığını belirterek, 150 kişiye ulaşan öğrencilerin haftanın 4 günü 2’şer saat temel futbol bilgileri alacağını söyledi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden ve Enerji Direktörlüğündeki halı sahalarda verilecek eğitimler için kayıtların sürdüğünü belirten Çolak, yeni kayıtlarla birlikte grup oluştuğu takdirde ikinci bir grup açacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından eğitime katılan sporcular, Mustafa Karaman için açtıkları “Kalbimizdesin. Seni asla unutmayacağız” pankartıyla gazetecilere poz verdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96